عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

مردم تونس: بازماندگان رژيم " بن‌علي " بايد كنار بروند

مردم تونس: بازماندگان رژيم " بن‌علي " بايد كنار بروند
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:10 ب.ظ

89/12/02 - 16:36
شماره:8912020551
با برپايي تظاهراتي؛
مردم تونس: بازماندگان رژيم " بن‌علي " بايد كنار بروند

خبرگزاري فارس: هزاران تونسي امروز با برگزاري تظاهراتي در پايتخت اين كشور ضمن تاكيد بر پاسداري از انقلاب خود خواستار بركناري دولت "محمد الغنوشي " از بازماندگان رژيم سابق اين كشور شدند.

به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري الجزيره، امروز نيز پايتخت تونس شاهد برگزاري راهپيمايي اعتراض آميز بود كه طي آن هزاران تونسي خواستار بركناري "محمد الغنوشي " از بازماندگان رژيم ديكتاتوري "زين العابدين بن علي " و همچنين دولت وي شدند.

يك شاهد عيني گفت كه نيروهاي امنيتي تونس با شليك تيرهاي هوايي تلاش نمودند، معترضين تونسي را متفرق كنند.

تظاهركنندگان پلاكارهايي در دست داشتند كه بر بروي آن خطاب به غنوشي نوشته شده بود "برو " و "ما خواهان دوستان و ياران بن علي " نيستيم و به اين وسيله به شخصيت‌هايي اشاره كردند كه پس از 34 روز از سرنگوني بن علي و فرار وي از كشور همچنان زمام امور را در تونس بدست دارند.

محمد الغنونشي كه در زمان زمامداري بن علي وزير اول يا همان نخست وزير دولتش بود، از زمان سرنگوني بن علي رياست دولت انتقالي را برعهده دارد تا زمينه‌هاي برگزاري انتخابات آزاد رياست جمهوري و پارلمان را فراهم نمايد.

دولت انتقالي تونس با اين كه ماه گذشته برخي از مقامات تونسي را كه از عناصر رژيم پيشين بشمار مي‌آمدند، از سمت خود بركنار كرد اما مردم اين كشور اين اقدام دولت را كافي نمي‌دانند و از دولت انتقالي خواستار مهار فقر و ناامني و بيكاري هستند.

از زمان سرنگوني رژيم بن علي تظاهرات اعتراض آميز جهت دفاع و حفاظت از دستاوردهاي انقلاب به يكي از شاخصه‌ها و ويژگي‌هاي اين كشور تبديل شده است.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 269455
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها