عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

كامرون وارد قاهره شد

كامرون وارد قاهره شد
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:10 ب.ظ

89/12/02 - 16:39
شماره:8912020545
كامرون وارد قاهره شد

خبرگزاري فارس: نخست وزير انگليس به عنوان اولين مقام خارجي پس از سرنگوني ديكتاتور مصر امروز وارد قاهره شد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، يك مقام سفارت انگيس در مصر اعلام كرد "ديويد كامرون " امروز دوشنبه وارد قاهره شده است.

وي اولين مقام خارجي است كه پس از سرنگوني مبارك در هفته گذشته به منظور ديدار با مقامات ارتش مصر كه اكنون زمام قدرت را در دست دارند، به قاهره سفر كرده است.

انگليس يكي از متحدان اصلي قاهره در طول حكومت مبارك محسوب شده است و لندن در طول تظاهرات‌هاي مردمي در مصر سعي كرد تا با نشان دادن بي طرفي به نوعي از رژيم ديكتاتور مصر نيز حمايت كند.

روزنامه انگليسي گاردين نيز در گزارشي درباره سفر كامرون به قاهره درست 10 روز پس از سرنگوني مبارك نوشت: قرار است كامرون توقفي 5 ساعته در مصر داشته باشد و سپس به سفر خاورميانه‌اي خود ادامه دهد.

به نوشته گاردين با ژنرال محمد حسين طنطاوي رئيس شوراي عالي نيروهاي مسلح مصر ديدار خواهد كرد.

نخست وزير دولت ائتلافي انگليس همچنين با "احمد شفيق " ديگر عضو شوراي نظامي مصر ملاقات مي‌كند.

كامرون در راه مصر تاكيد كرد كه از سران مصر خواهد خواست تا اطمينان دهند يك "انتقال قدرت واقعي " به سوي حكومتي مدني اتفاق خواهد افتاد.

وي همچنين در باره اتفاقات ليبي گفت: آنچه در ليبي اتفاق مي‌افتد واقعا ترسناك و غيرقابل قبول است چرا كه اين رژيم از بدترين شكل سركوب عليه مردمي كه خواهان پيشرفت كشورشان هستند، استفاده مي‌كند.

انگليس نيز مانند ديگر كشورهاي غربي و رژيم صهيونيستي خواستار برقراري يك حكومت اسلامي در مصر نيست و در اين راستا اعلام شده است كه كامرون با سران معترض ديدار خواهد كرد اما با اعضاي اخوان المسلمون ديداري نخواهد داشت.

انتهاي پيام/ص

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286870
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها