عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

ديپلمات ارشد آمريكا براي بررسي اوضاع مصر وارد قاهره شد

ديپلمات ارشد آمريكا براي بررسي اوضاع مصر وارد قاهره شد
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:11 ب.ظ

89/12/02 - 16:46
شماره:8912020550
دور جديد تلاش آمريكا براي كنترل مصر؛
ديپلمات ارشد آمريكا براي بررسي اوضاع مصر وارد قاهره شد

خبرگزاري فارس: با گذشت 10 روز از سقوط "حسني مبارك " در مصر، دولت آمريكا معاون وزير خارجه خود در امور سياسي را به قاهره فرستاد تا وضعيت را در مصر مورد بررسي قرار دهد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، سفارت آمريكا در قاهره اعلام كرد كه "ويليام برنز " معاون وزير خارجه آمريكا در امور سياسي امروز دوشنبه به منظور بررسي اوضاع در مصر پس از گذشت 10 روز از سقوط "حسني مبارك " وارد قاهره شد.

آمريكا در حالي اين مقام ارشد خود را به قاهره فرستاده است كه قبل از سقوط مبارك نيز نمايندگان خود را براي بررسي اوضاع مصر به قاهره فرستاده بود و سپس با اعمال فشار فراوان، خواستار استعفاي مبارك شد تا يكي از مهره‌هاي خود را در مصر روي كار آورد.

سفارت آمريكا در قاهره اعلام كرد كه اين ديپلمات آمريكايي كه به زبان عربي نيز صحبت مي‌كند، در نظر دارد در سفر خود به قاهره با رهبران دولت موقت نظامي مصر نيز گفت‌وگوهايي را انجام دهد و همچنين در نظر دارد با نمايندگان جامعه مدني نيز ديدار و گفت‌وگو كند.

"هيلاري كلينتون " وزير خارجه آمريكا هفته گذشته در اعلام خبر سفر برنز به مصر اعلام كرد كه آمريكا در نظر دارد به مصر 150 ميليون دلار براي كمك به انتقال قدرت سياسي و اقتصادي به مصر پيشنهاد دهد.

از آغاز بحران مصر، آمريكا موضعي محتاطانه اتخاذ كرد و حاضر به محكوم كردن دولت اين كشور نشد اما با بروز خشم معترضين از موضع رياكارانه آمريكا، دولت باراك اوباما، رئيس‌جمهوري آمريكا با بررسي اوضاع در مصر، به حسني مبارك، همپيمان چندين ساله خود اعمال فشار كرد تا استعفا كند و با برگزاري نشست‌هاي مختلف تلاش خود را به كار گرفته است تا مهره خود را روي كار آورد.

انتهاي پيام/ص

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 269455
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها