عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پرتغال خروج شهروندان اتحاديه اروپا از ليبي را آغاز كرد

پرتغال خروج شهروندان اتحاديه اروپا از ليبي را آغاز كرد
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:14 ب.ظ

89/12/02 - 16:50
شماره:8912020580
با ارسال يك فروند هواپيماي نظامي به طرابلس
پرتغال خروج شهروندان اتحاديه اروپا از ليبي را آغاز كرد

خبرگزاري فارس: دولت پرتغال امروز اعلام كرد كه يك فروند هواپيماي نظامي به "طرابلس " فرستاده است تا شهروندان اتحاديه اروپا را از منطقه درگير ليبي خارج كند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، "آنتونيا براگا " يكي از وزراي پرتغال تصريح كرد: يك فروند هواپيماي حمل و نقل هركولس توسط ليسبون به طرابلس فرستاده شده است و ظرف 3 الي 4 ساعت آينده به ليبي مي‌رسد.

وي در ادامه افزود: شهروندان پرتغالي در ليبي وجود دارند كه خواستار ترك ليبي شده‌اند و برخي از آنها نيز پيشتر با پروازهاي تجاري اين كشور را ترك كرده‌اند.

اين وزير پرتغالي تصريح كرد كه هواپيماي ليسبون آمادگي دارد كه ديگر شهروندان اتحاديه اروپا را نيز از ليبي خارج كرده و به كشورهايشان بازگرداند.

در بلژيك، "لوئيس آمادو " وزير خارجه پرتغال اعلام كرد كه يك هواپيماي ديگر نيز آماده است تا 50 شهروند پرتغالي را از شهر بنغاضي خارج كند.

"ترينيداد خيمنس " وزير خارجه اسپانيا نيز امروز اعلام كرد كه اتحاديه اروپا در تلاش است تا شهروندان خود را از ليبي به ويژه از منطقه‌ "بنغاضي " واقع در شرق ليبي خارج كند.

"سيف الاسلام قذافي " فرزند ارشد سرهنگ معمر قذافي رهبر 68 ساله ليبي كه بيش از 42 سال است كه حكومت را در دست دارد، در اولين واكنش رسمي به تظاهرات گسترده مردم اين كشور براي سرنگوني رژيم پدرش با بيان اينكه قذافي هيچ گاه كشور را ترك نمي‌كند؛ گفت كه پدرش شخصا درگيري‌ها را تا شليك آخرين گلوله براي از پاي در آوردن مخالفان مديريت خواهد كرد.

انتهاي پيام/ص

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها