عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پادگان بزرگ البركه ليبي سقوط كرد

پادگان بزرگ البركه ليبي سقوط كرد
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:15 ب.ظ

89/12/02 - 17:26
شماره:8912020607
پادگان بزرگ البركه ليبي سقوط كرد

خبرگزاري فارس: پادگان بزرگ البركه ليبي واقع در شهر بندري بنغازي به رغم مقاومت نظاميان طرفدار سرهنگ معمر قذاقي ديكتاتور ليبي، به دست تظاهركنندگان و مردم انقلابي افتاد.

به گزارش فارس، "فرج ابوالعشه " از رهبران گروه‌هاي مخالف رژيم ديكتاتوري ليبي لحظاتي پيش به شبكه تلويزيوني العالم خبر داد كه مردم و انقلابيون پادگان بزرگ البركه‌ي شهر بنغازي را تصرف كردند.

ابوالعشه با بيان اين كه اين پادگان وابسته به سازمان امنيت ليبي بود؛ گفت: به دنبال تصرف اين پادگان به دست مردم و انقلابيون ليبي نيروهاي مستقر در آن با هدف سركوب مردم اقدام به تيراندازي و استفاده از جنگنده‌ها و ضد هوايي كردند اما در نهايت نتوانستند در برابر عزم مردم ايستادگي كنند و اين پادگان به تصرف كامل انقلابيون در آمد.

ابوالعشه افزود: انقلابيون پس از آن موفق به تصرف اين پادگان شدند كه سرلشكر عبدالفتاح يونس به مردم پيوست و فرماندهي نيروي موسوم به صاعقه را به عهده گرفت و به وسيله آن ها پادگان البركه را به تصرف در آورد آن گاه سراسر شهر بنغازي را فتح كرد.

ابوالعشه با بيان اين كه تا سقوط قذافي زمان زيادي باقي نمانده است، ابراز اميدواري كرد اين مسئله زودتر اتفاق بيفتد پيش از اين كه آمار سركوب مردم به دست اين رژيم مستبد افزايش يابد.

انتهاي پيام/.++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها