عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

دولت الجزاير دست به اصلاحات مي‌زند

دولت الجزاير دست به اصلاحات مي‌زند
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:17 ب.ظ

89/12/02 - 18:34
شماره:8912020634
از ترس فراگير شدن اعتراضات مردمي در الجزاير
دولت الجزاير دست به اصلاحات مي‌زند

خبرگزاري فارس: دولت الجزاير از ترس اين كه مبادا موج انقلاب‌هاي عربي به اين كشور هم سرايت كند، تلاش مي‌كند با انجام اصلاحات و ايجاد تغيير و تحولات خشم جريان‌هاي معارض را فرو بنشاند.

به گزارش فارس به نقل از الجزيره، از زمان بروز اعتراضات مردمي در كشورهاي عربي الجزاير نيز به عنوان بخشي از جهان عرب شاهد مجموعه‌اي از اعتراضات و تظاهرات روزانه در اين كشور بوده كه در برخي موارد با خشونت و درگيري نيروهاي امنيتي با معترضين الجزايري همراه بوده است.

در اين ميان گويا دولتمردان و سياستمداران و رهبران احزاب سياسي اين كشور از ترس اين كه مبادا موج انقلاب به الجزاير كشيده شود،‌ دست بكار شده و دست به اصلاحات و تغييراتي جهت پايان دادن به فساد حاكم در دولت و احزاب سياسي فعال در عرصه كرده‌اند.

معارضان الجزايري به شدت نسبت فساد حاكم بر دستگاه‌هاي دولتي و احزاب سياسي اين كشور معترض هستند.

جنبش "حمس " (جنبش جامعه سالم)كه بزرگترين حزب اسلامي الجزاير به شمار مي‌آيد، اولين جرياني بود كه خواستار اصلاحات سياسي در الجزاير شد و "ابو جره سلطاني " از عبد العزيز بوتفليقه رئيس جمهوري الجزاير و احزاب شركت كننده در پارلمان خواستار مبارزه با فساد و انجام اصلاحات در اين كشور شد.

حمس از بوتفليقه خواستار انجام مذاكره و گفتگوي ملي شده و منتظر پاسخ دولت الجزاير است.

جريان اسلامگراي الجزاير با توجه به شرايط حساسي كه جهان عرب و جهان اسلام با آن مواجه است، خواستار حضور فعال‌تر در عرصه سياسي الجزاير شده است.

انتهاي پيام/ص

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286870
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها