عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سفير ليبي در هند در اعتراض به قذافي استعفا كرد

سفير ليبي در هند در اعتراض به قذافي استعفا كرد
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:17 ب.ظ

89/12/02 - 18:58
شماره:8912020643
سفير ليبي در هند در اعتراض به قذافي استعفا كرد

خبرگزاري فارس: سفير ليبي در هند در اعتراض به حكومت قذافي رئيس جمهوري ديكتاتور ليبي كه در روزهاي اخير مردم را بشدت سركوب كرده و نزديك به 400 نفر را كشته است، استعفا كرد.

به گزارش فارس، سفير ليبي در هند اعلام كرد كه در اعتراض به عملكرد دولت ليبي در قبال تظاهرات مردمي در اين كشور كه بيش از 400 نفر كشته شده‌اند، استعفا كرد.

«علي العيساوي» با اعلام استعفاي خود، تصريح كرد كه علت اين اقدام، اعتراض به حكومت ليبي به دليل سركوب مردم اين كشور است كه در تظاهرات خواستار بركناري معمر قذافي از قدرت هستند.

اين اقدام سفير ليبي تنها 24 ساعت پس از اسعفاي مشابه "عبدالمنعم الهوني " سفير ليبي در اتحاديه عرب است كه وي نيز به همين دليل استعفاي خود را اعلام كرد.

تاكنون تظاهرات مردم ليبي در شهرهاي مختلف اين كشور كه با مقابله شديد نيروهاي امنيتي و مزدوران خارجي معمر القذافي و سيف الاسلام قذافي پسر وي روبه‌رو شده است، شاهد كشته شدن بيش از 400 ليبيايي بوده است.

تاكنون برخي شهرهاي مهم ليبي مانند ترهونه، بنغازي و پادگان مهم البركه در شهر بندري بنغازي به دست مردم افتاده و كنترل آن از دست نيروهاي حكومتي خارج شده است.

تظاهرات مردم ليبي در شهرهاي مختلف بخصوص طرابلس پايتخت اين كشور ادامه دارد.

انتهاي پيام/.++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286941
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها