عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

معاون فرهنگي استانداري سمنان: بايد تسهيلات سفر را براي مهمانان نوروزي فراهم كنيم

معاون فرهنگي استانداري سمنان: بايد تسهيلات سفر را براي مهمانان نوروزي فراهم كنيم
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:22 ب.ظ

معاون فرهنگي استانداري سمنان در نشست بررسي فرهنگهاي نوروزي با بيان اين كه بايد تسهيلات سفر را براي مهمانان نوروزي فراهم كنيم، گفت: از جنبه‌هاي ملي نوروز، فرهنگ بسيار بالايي است كه ريشه در فرهنگ ملي و مذهبي ما دارد و وظيفه ماست كه در اين ايام به تبليغ و ترويج بسياري از هنجارهاي ديني خود مانند صله رحم، پاكيزگي خانه‌ها، رفع كدورتها و... بپردازيم.

به گزارش ايسنا، "سعدالدين" با بيان اين كه بايد با ترويج فرهنگهايي كه با دين ما منطبق است جلوي فرهنگ‌هاي بيگانه را بگيريم، افزود: رسالت ديگر ما اين است كه به حذف مواردي مانند چهارشنبه سوري كه با هيچ منطقي قابل پذيرش و مورد تأييد نيست، بپردازيم.

وي هم‌چنين با اشاره به مذهبي و فرهنگي بودن استان و قرارگرفتن در مسير عبور سالانه 15 ميليون زائر بارگاه ثامن الحجج(ع) به ترويج فرهنگهاي ديني علي‌الخصوص فرهنگ حجاب و عفاف از سوي مسئولين و مردم استان، تأكيد كرد و گفت: به واسطه وجود امنيت اخلاقي در استان، سمنان يكي از نقاطي است كه مسافران نوروزي آن را براي اسكان انتخاب مي‌كنند.

معاون استاندار هم‌چنين خاطرنشان كرد: ما بايد سعي كنيم تا در ايام نوروز به شكلي برنامه ريزي كنيم تا با انجام كارهاي مختلف از جمله فعاليتهاي فرهنگي، چاپ بروشور، ارسال پيامك و ... توانمنديهاي استان را به مهمانان نوروزي بشناسانيم.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها