عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

درآمد صادرات نرم‌افزار هند برابر درآمد نفت ايران است

درآمد صادرات نرم‌افزار هند برابر درآمد نفت ايران است
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:23 ب.ظ

معاون پژوهش و فناوري وزير علوم تاكيد كرد: مازندران يکي از قطب‌هاي فناوري فضايي در کشور خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پژوهشي ايسنا، منطقه مازندران، دكتر محمد مهدي نژاد نوري در آيين افتتاح پارک علم و فناوري استان مازندران در دانشگاه علوم کشاورزي و منابع طبيعي ساري اظهار كرد: ايجاد پارک‌هاي علم و فناوري تكميل‌كننده حلقه نهايي تبديل علم به ثروت است.

وي تصويب قانون حمايت از شرکت‌هاي دانش بنيان را گامي بزرگ برشمرد و با اشاره به اين‌که درآمد هند از صادرات نرم‌افزار با درآمد ما از نفت برابر است، افزود: اين نتيجه سرمايه گذاري است که آنها در حوزه دانش انجام داده‌اند.

مهدي‌نژاد با بيان اين‌که آينده ما در گرو علم‌محوري است و هيچ گزينه ديگري وجود ندارد، گفت: اگر فناوري نداشته باشيم، نمي‌توانيم از منابع خود درست استفاده و توليد ثروت کنيم.

معاون پژوهش و فناوري وزير علوم با اشاره به فعاليت 2هزار شرکت دانش بنيان در سراسر کشور اظهار كرد: طي پنج سال آينده بايد 48 هزار شرکت دانش بنيان ايجاد شود.

مهدي‌نژاد تصريح کرد: مراقبت از بازار داخلي و توسعه بازارهاي خارجي هم مسأله‌اي است که بخشي از آن بر عهده مجلس و بخشي هم بر عهده دولت است.

وي تاكيد كرد: همه علوم در پارک علم و فناوري جايگاه دارند و صرفا مختص رشته‌هاي صنعتي به معناي مصطلح نيست.

معاون پژوهش و فناوري وزير علوم با بيان اين‌که هيچ اختراعي نبايد بدون ارزيابي بازار صورت گيرد، يادآور شد: امروز دوران ثبت اختراع اعلامي به پايان رسيده است.

وي اظهار كرد: مازندران به دليل قابليت‌هايي که دارد مي‌تواند از بهترين پارک علم و فناوري کشور برخوردار باشد.

مهدي نژاد با بيان اين‌که بزرگترين امتياز مازندران، نيروپروري است، تصريح کرد: در ساير استان‌ها به ندرت مي‌توان يک فرد غير بومي را جذب کرد و بزرگترين مشکل برخي پارک‌ها، نداشتن نيروي علمي است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها