عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

درآمد صادرات نرم‌افزار هند برابر درآمد نفت ايران است

درآمد صادرات نرم‌افزار هند برابر درآمد نفت ايران است
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:23 ب.ظ

معاون پژوهش و فناوري وزير علوم تاكيد كرد: مازندران يکي از قطب‌هاي فناوري فضايي در کشور خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پژوهشي ايسنا، منطقه مازندران، دكتر محمد مهدي نژاد نوري در آيين افتتاح پارک علم و فناوري استان مازندران در دانشگاه علوم کشاورزي و منابع طبيعي ساري اظهار كرد: ايجاد پارک‌هاي علم و فناوري تكميل‌كننده حلقه نهايي تبديل علم به ثروت است.

وي تصويب قانون حمايت از شرکت‌هاي دانش بنيان را گامي بزرگ برشمرد و با اشاره به اين‌که درآمد هند از صادرات نرم‌افزار با درآمد ما از نفت برابر است، افزود: اين نتيجه سرمايه گذاري است که آنها در حوزه دانش انجام داده‌اند.

مهدي‌نژاد با بيان اين‌که آينده ما در گرو علم‌محوري است و هيچ گزينه ديگري وجود ندارد، گفت: اگر فناوري نداشته باشيم، نمي‌توانيم از منابع خود درست استفاده و توليد ثروت کنيم.

معاون پژوهش و فناوري وزير علوم با اشاره به فعاليت 2هزار شرکت دانش بنيان در سراسر کشور اظهار كرد: طي پنج سال آينده بايد 48 هزار شرکت دانش بنيان ايجاد شود.

مهدي‌نژاد تصريح کرد: مراقبت از بازار داخلي و توسعه بازارهاي خارجي هم مسأله‌اي است که بخشي از آن بر عهده مجلس و بخشي هم بر عهده دولت است.

وي تاكيد كرد: همه علوم در پارک علم و فناوري جايگاه دارند و صرفا مختص رشته‌هاي صنعتي به معناي مصطلح نيست.

معاون پژوهش و فناوري وزير علوم با بيان اين‌که هيچ اختراعي نبايد بدون ارزيابي بازار صورت گيرد، يادآور شد: امروز دوران ثبت اختراع اعلامي به پايان رسيده است.

وي اظهار كرد: مازندران به دليل قابليت‌هايي که دارد مي‌تواند از بهترين پارک علم و فناوري کشور برخوردار باشد.

مهدي نژاد با بيان اين‌که بزرگترين امتياز مازندران، نيروپروري است، تصريح کرد: در ساير استان‌ها به ندرت مي‌توان يک فرد غير بومي را جذب کرد و بزرگترين مشکل برخي پارک‌ها، نداشتن نيروي علمي است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها