عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

كشف تاثير ليتيوم در افزايش طول عمر

كشف تاثير ليتيوم در افزايش طول عمر
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:28 ب.ظ

گروهي از متخصصان در يك آزمايش جديد دريافته‌اند عنصر ليتيوم كه به طور معمول در سبزيجات و آب آشاميدني يافت مي‌شود، مي‌تواند موجب افزايش طول عمر در انسان‌ها شود.

 

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، پروفسور مايكل ريستو و تيم تحقيقاتي وي متشكل از كارشناسان و متخصصان ژاپني در دانشگاه‌هاي اويتا و هيروشيما در آزمايشات خود عملكرد فيزيولوژيكي ليتيوم را نشان دادند.

به گزارش روزنامه بلومبرگ، اين محققان تاثير مقدار غلظت ليتيوم در آب معمولي لوله كشي را مورد بررسي قرار دادند و متوجه شدند در شهرهايي كه غلظت ليتيوم در آب لوله كشي شهري بيشتر است، نرخ مرگ و مير مردم به ميزان قابل ملاحظه‌اي كاهش پيدا مي‌كند. اين متخصصان با آزمايش روي نوعي كرم ساده متوجه شدند كه وجود ليتيوم در بدن اين جانور ميانگين طول عمر آن را اضافه مي‌كند.

 

به گزارش ايسنا، اين گروه از متخصصان حتي توصيه‌ كرده‌اند كه گنجاندن دوز پايين اين ماده معدني در مكمل‌هاي رژيم غذايي در آينده مي‌تواند نتايج سودمندي براي انسان داشته باشد.

 

نتايج اين مطالعات در مجله اروپايي تغذيه منتشر شده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها