عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مديرعامل سازمان فردوس‌هاي شهرداري مشهد خبر داد: ‌ايجاد فضاي سبز در 36 آرامستان غيرفعال شهر

مديرعامل سازمان فردوس‌هاي شهرداري مشهد خبر داد: ‌ايجاد فضاي سبز در 36 آرامستان غيرفعال شهر
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:30 ب.ظ

مديرعامل سازمان فردوس‌هاي شهرداري مشهد گفت: به منظور افزايش فضاي سبز بهشت رضا(ع) مشهد، بيش از 10 هزار اصله نهال درخت در اين مكان كاشته شده است.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، منطقه خراسان، مهندس سيد كمال‌ الدين شاهچراغي، اظهار كرد: آرامستان بهشت رضا(ع) مشهد به عنوان يكي از بزرگترين لكه‌هاي فضاي سبز شهري در مشهد به شمار مي‌رود و افزايش فضاي سبز اين مكان كمك بسيار خوبي به كاهش آلودگي‌هاي محيط زيست و همچنين زيباسازي محيط اين آرامستان خواهد داشت.

وي با اشاره به راه‌اندازي خزانه روت‌بال(جابه‌جايي درخت با ريشه) 7 هكتاري درختان در اين آرامستان، افزود: در اين طرح در حال حاضر 10 هزار اصله درختان قابل روت بال خشكي پسند و كم آب توسط مهندسين كشاورزي و منابع طبيعي كاشته شده است كه پس از مدتي از آن‌ها در نقاط مختلف استفاده خواهد شد.

وي ادامه داد: وسعت فضاي سبز بهشت رضا(ع) مشهد در حال حاضر 35 هكتار به صورت خطي است كه با توجه به توسعه آن، ساليانه حدود 5 هكتار به آن افزوده مي‌شود.

شاهچراغي يكي ديگر از اهداف سازمان فردوس‌ها را ‌ايجاد فضاي سبز در آرامستان‌هاي غيرفعال شهر مشهد عنوان كرد و گفت: در حال حاضر 36 آرامستان غيرفعال در مشهد با مساحتي بيش از 18 هكتار شناسايي شده است که از اين تعداد 14 آرامستان غيرفعال در داخل محدوده شهري و 22 آرامستان ديگر در خارج از منطقه شهري وجود دارند.

مديرعامل سازمان فردوس‌هاي شهرداري مشهد ادامه داد: براي بهسازي و تبديل‌ كردن اين آرامستان‌ها به فضاي سبز، برنامه‌ريزي‌هاي لازم صورت گرفته و در برخي از آن‌ها پروژه تبديل به فضاي سبز اجرايي شده است، كه در مرحله اول 7 هزار اصله درخت در 7 آرامستان غيرفعال كاشته خواهد شد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها