عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دانشجويان با تقويت باورهاي ديني در مقابل دشمنان بايستند

دانشجويان با تقويت باورهاي ديني در مقابل دشمنان بايستند
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:43 ب.ظ

سرپرست جهاد دانشگاهي قزوين:
دانشجويان با تقويت باورهاي ديني در مقابل دشمنان بايستند

خبرگزاري فارس: سرپرست جهاد دانشگاهي استان قزوين گفت: دانشجويان با تقويت باورهاي ديني و با عقايد متقن و مستحكم با دشمنان مقابله كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين، عبدالله شفيعي يكشنبه شب در مراسم اختتاميه دومين جشنواره مطالعات قرآني دانشجويان ايران در استان قزوين كه در سالن اجتماعات دانشگاه بين‌المللي امام خميني (ره) قزوين برگزار شد، بيان داشت: از شهريور ماه ستاد استاني اين جشنواره در جهاد دانشگاهي استان تشكيل شد و دو اقدام منحصر به فرد داشتيم كه نخستين بحث، برگزاري 10 جلسه براي برپايي اين جشنواره و ديگري برگزاري اين مراسم است.
وي ادامه داد: ما در بين استان‌هاي كشور تنها استاني هستيم كه مراسم اختتاميه براي اين جشنواره برگزار كرديم.
سرپرست جهاد دانشگاهي قزوين در ادامه با اشاره به توطئه‌هاي دشمنان انقلاب اسلامي و نقش دانشجويان افزود: دشمنان انقلاب اسلامي همواره تلاش كردند با حركت‌هاي متعدد و خشونت‌آميز حركت انقلاب ما را متوقف كنند و در طول 32 سال اخير نيز در هر كاري وارد شدند، ناكام ماندند.
وي عنوان داشت: با توجه به اين موضوع وارد مبارزه با باورها و عقايد ديني جوانان و عموم مردم شدند ولي در اين عرصه نيز ناكام ماندند و مردم ما در صحنه‌هاي مختلف از جمله در روز 22 بهمن و روز قدس با الهام از انديشه‌هاي ديني خود، نظام را ياري كردند و ما اين دستاورد را مديون امام خميني (ره) بنيان‌گذار كبير انقلاب اسلامي هستيم.
شفيعي تصريح كرد: امروز نيز انقلاب اسلامي به رهبري، رهبر فرزانه و حكيمي پيش مي‌رود و ان‌شاالله دشمنان انقلاب همچنان ناكام خواهند ماند همانطور كه در 32 سال گذشته ناكام ماندند.
وي اعلام كرد: دانشجويان بايد به تقويت باورهاي ديني بپردازند كه يكي از راه‌هاي اين امر برگزاري جشنواره‌هايي از اين دست است كه شما دانشجويان با تبيين 150 اصل از اصول قرآني خود را به آيات اين كتاب آسماني مسلح كرديد ان‌شاالله با عقايد و باورهاي متقن و مستحكم با دشمنان مقابله كنيد.
سرپرست جهاد دانشگاهي قزوين خاطرنشان كرد: ما در راه انقلاب و استمرار راه آن شهداي بسياري را داده‌ايم به طوري كه در اين بين 5 هزار شهيد دانشجو تقديم انقلاب شده كه جان خود را فدا كردند تا اين نظام و انقلاب برپا بماند و ان‌شاالله شما دانشجويان با حركت‌هاي قرآني بتوانيد بيمه كننده انقلاب و اين حركت و نهضت حسيني باشيد.
وي با عذرخواهي از تأخير در اجراي اين مراسم به دليل عدم حضور برخي از مسئولان توضيح داد: اين هم يكي از مشكلاتي است كه به آغاز برنامه در ساعت مقرر مقيد نشده‌ايم و اين موضوع آسيب شناسي جدي مي‌خواهد كه البته در اين خصوص اين برنامه ما مقصر نيستيم.

* فرهنگ رسول اكرم (ص) عالي‌ترين فرهنگ
در ادامه مديركل صدا و سيماي مركز قزوين با تبريك ولادت پيامبر گرامي اسلام اظهار داشت: با ميلاد پيامبر گرامي اسلام يك رسالتي اتفاق افتاد كه تا ابديت عالي‌ترين فرهنگ انساني باشد.
حجت‌الاسلام حسين محمديان افزود: حوادث بزرگ بشري بعد از ولادت حضرت محمد (ص) آغاز شد، قرار بوده اين رسالت و شخصيت فرهنگي را بسازد كه تا ابديت نمره آن بالاتر از ديگر فرهنگ‌ها باشد.
وي اعلام كرد: رسول گرامي اسلام در بين جامعه بشري اثري گذاشته كه براي استفاده بايد كاري كه پيامبر در جامعه بشري كرده، در دورنما رخ دهد و براي هدايت آن اتفاق به سمت خود بايد آن را خوب بشناسيم.
مديركل صدا و سيماي مركز قزوين گفت: به سه گونه مي‌توان پيامبر (ص) را شناخت نخستين مورد به لحاظ تاريخي است كه سخت‌ترين نوع شناخت است زيرا دروغ بودن و عدم صحت آن وجود دارد زيرا تاريخ را همواره قدرت‌ها نوشته‌اند و تنها در يك صورت تاريخ قابل استدلال است كه علت و معلول آن قدر به هم نزديك باشد كه كسي نتواند اين زنجيره را پاره كند.
وي عنوان داشت: قبل از رسالت پيامبر (ص) جامعه بشري به ويژه عربستان در عميق‌ترين جهل و ناداني مي‌سوخت كه پيامبر (ص) آمد و در 23 سال فرهنگي را پايه‌گذاري كرد كه تا ابديت نمره اين فرهنگ از همه فرهنگ‌ها بالاتر است.
محمديان اضافه كرد: نوع ديگر شناخت، شناخت قرآني است، معارفي كه قرآن در مورد رسول گرامي اسلام فرموده بايد مورد توجه قرار گيرد، رسول گرامي اسلامي كسي بود كه ازهرچه غيرخدايي، تخليه شده بود.
وي ادامه داد: سومين راه شناخت پيامبر (ص) شناسايي فرهنگي است كه ايشان به وجود آورد، ديني كه پيامبر آورد اسم نيست بلكه يك عنوان وصفي است و آن كسي اسلام واقعي دارد كه در مقابل حقيقتي كه فهميده تسليم شود.
انتهاي پيام/م10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها