عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اصل نظام اسلامي مايه وحدت است

اصل نظام اسلامي مايه وحدت است
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:43 ب.ظ

معاون فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي استان قم:
اصل نظام اسلامي مايه وحدت است

خبرگزاري فارس: معاون فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي استان قم گفت: اصل نظام در نظام جمهوري اسلامي مايه وحدت بوده و هر فردي با اصل نظام ناسازگار است، از وحدت فاصله مي‌گيرد.

حجت‌الاسلام محمود نجاريان‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تبريك سالروز ولادت نبي مكرم اسلام(ص) با اشاره به تاكيدات پيامبر اكرم(ص) مبني بر دستيابي به سعادت اظهار داشت: اگر خواستار عزت باشيم بايد متصل به درياي لطف الهي شويم.
وي خاطرنشان كرد: در مسير عزت لازم است تك‌روي‌ها و منيت‌ها را كنار گذاشته و به عقل جمعي اهميت دهيم كه انجام مشاوره در اين امر موثر خواهد بود.
معاون فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي استان قم تصريح كرد: اگر حب و بغض‌ها كنار رود مي‌فهميم كه هر قدمي برمي‌داريم خدايي يا غيرخدايي است و هر قدمي حب‌النفس باشد تفرقه به وجود مي‌آورد.
نجاريان‌زاده با بيان اينكه افرادي كه در مسائل سياسي قصد مطرح كردن خود را دارند از موازنه وحدت جدا شده‌اند، گفت: اصل نظام در نظام جمهوري اسلامي مايه وحدت بوده و هر فردي با اصل نظام ناسازگار است، از وحدت فاصله مي‌گيرد.
وي خاطرنشان كرد: هر فردي با ولايت است در حوزه وحدت قرار مي‌گيرد و افراد بي‌ولايت در جمع افرادي هستند كه به تفرقه افتادند.
معاون فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي استان قم حمايت از اصول نظام را از ديگر راهبردهاي وحدت‌آفرين ذكر و تصريح كرد: اين راهبردها از سوي مقام معظم رهبري به مسئولان ابلاغ شده است
نجاريان‌زاده خاطرنشان كرد: هر رفتاري پايه‌ها و اساس نظام را تقويت كند وحدت‌‌آفرين بوده و هر آنچه پايه‌هاي نظام را سست كند سبب تفرقه مي‌شود.
وي با اشاره به اصول راهبردي پيامبر اكرم(ص) اذعان داشت: رسول خدا(ص) بر خدا، كعبه و نبوت تاكيد داشتند چراكه نبوت و ولايت شجره طيبه است.
معاون فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي استان قم تاكيد كرد: لازم است احترام كعبه را به عنوان محور توحيد حفظ كرد، چراكه احترام به كعبه حرمت‌داري خدا و نبوت محسوب مي‌شود و نبوت و ولايت كعبه را حفظ مي‌كند.
نجاريان‌زاده خاطرنشان كرد: هر فردي در راستاي ولايت و قوانين الهي گام بردارد مجري وحدت بوده و بر اساس فرمايش بنيانگذار جمهوري اسلامي افرادي كه سر سفره بيگانگان قرار مي‌گيرند تفرقه ايجاد مي‌كنند.
وي يادآور شد: شيعه و سني در نبوت پيامبر اكرم(ص) متحد بوده و عمل به كتاب الهي و قرآن نيز در اين حيطه قرار مي‌گيرد.
معاون فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي استان قم با بيان اينكه تندروي‌ها از سوي شيعه و اهل سنت نبايد صورت گيرد، اظهار داشت: رسول خدا(ص) معيارهاي وحدت را مشخص كردند و خط و جرياني كه ايشان را مشخص كردند، محور وحدت است.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها