عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

1000 اصله نهال مركبات آلوده در ريگان امحا شد

1000 اصله نهال مركبات آلوده در ريگان امحا شد
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:44 ب.ظ

مدير جهاد كشاورزي ريگان:
1000 اصله نهال مركبات آلوده در ريگان امحا شد

خبرگزاري فارس: مدير جهاد كشاورزي ريگان گفت: با حكم قضايي يك‌هزار اصله نهال آلوده مركبات در ريگان امحا شد.

مهدي جلالي امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ريگان اظهار داشت: با توجه به اينكه تعدادي افراد سودجو همه ساله مركباتي بدون شناسنامه و بيمار را وارد شهرستان‌هاي شرق استان كرمان مي‌كنند، اين امر موجب ايجاد و شيوع بسياري از بيماري‌ها از جمله بيماري جاروك در مركبات مي‌شود.
وي با بيان اينكه با حكم قضايي خودروي حامل يك‌هزار اصله نهال مركبات آلوده در شهرستان ريگان توقيف و مركبات امحا شدند، افزود: سال گذشته با ورود چنين مركبات آلوده‌اي در شهرستان بيش از 400 نهال مركبات در باغ‌هاي جوان اين شهرستان دچار آفت بيماري جاروك شد كه اين مركبات منهدم شدند.
جلالي با اشاره به اينكه اين كار هزينه‌هاي هنگفتي براي كشاورزان و دولت در پي داشت، يادآور شد: كشاورزان از استفاده مركباتي كه بدون مجوز و شناسنامه هستند، در باغ‌ها خودداري كنند.
وي خاطرنشان كرد: با وجود اينكه در سال‌هاي گذشته در اين شهرستان اطلاعيه‌هايي در اين زمينه داده شده است، اما عده‌اي سودجو از نهالستان‌هاي غير مجاز مركبات وارد اين شهرستان مي‌كنند.
مدير جهاد كشاورزي ريگان گفت: با توجه به وجود نهالستان مركبات در شهرستان ريگان در بخش گنبكي كشاورزان مي‌توانند، نهال مورد نياز خود را از اين مكان تهيه كنند تا از بروز مشكلات در اين بخش جلوگيري شود.
انتهاي پيام/خ30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها