عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

شهرداري گام‌هاي اساسي براي احياي هويت فرهنگي تبريز برداشته است

شهرداري گام‌هاي اساسي براي احياي هويت فرهنگي تبريز برداشته است
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:45 ب.ظ

شهردار تبريز:
شهرداري گام‌هاي اساسي براي احياي هويت فرهنگي تبريز برداشته است

خبرگزاري فارس: شهردار تبريز گفت: گام‌هاي اساسي در راستاي احياي هويت فرهنگي و ديني تبريز و آذربايجان برداشته است

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، عليرضا نوين در دومين همايش تجليل از زنده‌نامان تبريز در تالار وحدت تبريز با بيان اينكه تبريز همواره پيشگام در مقاطع مختلف بوده است، اظهار داشت: نقش تبريز در گستره ايران اسلامي بسيار برجسته است و رهبري در ديدار چند روز گذشته در ديدار با مردم تبريز بار ديگر بر نقش و جايگاه مردم تبريز در تاريخ انقلاب اسلامي و حركت‌هاي بزرگ تاكيد كردند.
وي ادامه داد: شهرداري تبريز با درك يه موقع جايگاه تبريز و تبريزي‌ها برنامه نكوداشت زنده‌نامان را مورد توجه قرار داد و دو همايش در اين راستا برگزار كرد.
نوين ادامه داد: تلاش مي‌شود با همكاري شوراي شهر و با اتحاد و همدلي همايش‌هاي زنده‌نامان به صورت سالانه برگزار مي‌شود.
شهردار تبريز توفيقات مجموعه شهرداري در پنج سال گذشته را حاصل همراهي و همدلي شهروندان با شهرداري دانست و گفت: شهر تبريز با مجموعه اقدمات متعدد صورت گرفته در آينده نزديك به جايگاه رفيع خود خواهد رسيد.
وي افتتاح چندين فرهنگسرا و كتابخانه‌هاي متعدد را از جمله اقدمات فرهنگي شهرداري تبريز دانست و گفت: ايجاد خانه هنرمندان و مداحان و هفته‌هاي فرهنگي تبريز در كشورهاي مختلف از جمله اقدماتي است كه آغاز شده و نتايج آن در سال‌هاي آينده بيشتر مشخص خواهد شد.
شهردار تبريز در ادامه سخنان خود تاكيد كرد: شهرداري تبريز بر آن است تا آيين تجليل از مفاخر عرصه‌هاي گوناگون تبريز را به عنوان يك سنت از خود به يادگار گذارد تا همواره بتواند بخشي از هويت تبريز را تداعي كند.

*موفقيت‌هاي شهرداري تبريز حاصل اتحاد و همدلي شهروندان تبريز است
وي در بخش ديگري از سخنان خود برپايي اين جشنواره فرهنگي را در راستاي تجليل و ارج ‌نهادن به مقام شامخ چهره‌هاي برجسته و ماندگار فرهنگي، هنري، اجتماعي، علمي، ورزشي و نيز ايثارگران سرافراز استان و تبريز اعلام كرد.
نوين همچنين با اعلام اينكه در طول چند سال گذشته با همدلي و همكاري شوراي اسلامي شهر، اقدامات فرهنگي مثبتي توسط شهرداري تبريز انجام گرفته است، گفت: شهرداري تبريز در سال‌هاي اخير توجه ويژه‌اي به مسائل فرهنگي داشته و با اجراي برنامه‌هاي متعدد نظير خريد خانه آيت الله بني‌فضل و تبديل آن به مركز فعاليت‌هاي ديني مذهبي، تملك و بازسازي خانه ولايت، خانه انقلاب، نام‌گذاري طرح تبادل دروازه تهران به نام امام علي (ع) به عنوان بزرگ‌ترين پروژه عمراني سال‌هاي اخير شهرداري، احداث بوستان‌هاي قرآن و نهج البلاغه‌، ساخت حسينيه اعظم گلزار شهداي وادي رحمت، احداث يادمان شهداي گمنام در ارتفاعات عون بن علي، احداث بزرگ‌ترين فرهنگسراي شمال‌غرب به نام الغدير، برگزاري يادواره‌ها و جشنواره‌هاي مختلف، برپايي هفته‌هاي فرهنگي تبريز در داخل و خارج از كشور، بزرگ‌ترين مركز همايش‌هاي بين‌المللي تبريز و صدها برنامه و طرح ديگر گام‌هاي اساسي در راستاي احياي هويت فرهنگي و ديني تبريز و آذربايجان برداشته است.
شهردار تبريز ابراز اميدواري كرد، در سايه برپايي چنين جشنواره‌هايي شأن و جايگاه بزرگان و چهره‌هاي برجسته استان در تمام حوزه‌ها و عرصه‌ها بيش از گذشته مورد توجه قرار گيرد.
شهردار تبريز اظهار داشت: هفته‌هاي فرهنگي متعدد در كشور تاجيكستان برگزار مي‌شود و يكي از شهرهاي اين كشور با تبريز خواهر خوانده مي‌شود.
نوين گفت: عبدالله گل نيز در ديدار از شهر تبريز بر زيبايي و جايگاه تبريز تاكيد كرد و ديدار از تبريز را آرزوي ديرينه خود اعلام كرد.
نوين در پايان سخنان خود ياد و خاطره دو نفر از زنده نامان فقيد مرحوم استاد ترابي طباطبايي و مرحوم رضايي را گرامي داشت.
انتهاي پيام/م10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها