عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

اصناف بايد نسبت به تفكيك خواروبارفروشي‌ها از تره‌بار اقدام كند

اصناف بايد نسبت به تفكيك خواروبارفروشي‌ها از تره‌بار اقدام كند
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:45 ب.ظ

معاون سياسي ـ اجتماعي فرماندار ملاير:
اصناف بايد نسبت به تفكيك خواروبارفروشي‌ها از تره‌بار اقدام كند

خبرگزاري فارس: معاون سياسي ـ اجتماعي فرماندار ملاير گفت: اصناف بايد نسبت به تفكيك خواروبارفروشي‌ها از تره‌بار اقدام كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از ملاير، سيدرسول حسيني در جلسه كارگروه سلامت و امنيت غذايي شهرستان ملاير با تقدير از دستگاه‌هايي كه در زمينه مسائل آموزشي و بهداشتي شهرستان گام برداشته‌اند، افزود: يكي از مسائلي كه بهداشت شهرستان را به خطر مي‌اندازد فروش مواد غذايي خشكبار با سبزيجات و ميوه‌ها است كه فروشندگان در اين زمينه با توجه به آلودگي‌ سبزي‌ها و برخي ميوه‌ها، خشكبار را نيز به مردم مي‌فروشند كه اين امر سلامتي افراد را تهديد مي‌كند.
وي گفت: در اين راستا اصناف بايد نسبت به تفكيك مغازه‌هاي تره‌بار و سبزي‌فروشي‌ها از خشكبارفروشي‌ها اقدام كنند.
معاون سياسي ـ اجتماعي فرماندار ملاير در ادامه با اشاره به اينكه شهرستان ملاير داراي 208 روستاي داراي سكنه است، افزود: وجود 105 خانه بهداشت و 95 دهياري در روستاها مبني بر اهميت مسائل بهداشتي در روستاهاي شهرستان است كه با توجه به اين موارد ثبت وقايع حياتي بايد در مهلت قانوني انجام شود.
وي تصريح كرد: در اين راستا مي‌طلبد همكاري بيشتر از سوي دهياران در روستاها و بهورزان صورت گيرد تا آمار و ارقام ثبت وقايع در شهرستان به موقع و در مهلت قانوني باشد.
حسيني از تشكيل جلسه مشترك دهياران و بهورزان با همكاري ثبت احوال و شبكه بهداشت در هفته آينده در ملاير خبر داد و اظهار داشت: اين جلسه براي همكاري بيشتر و استفاده از نظرات و پيشنهادات تشكيل مي‌شود تا بتوانيم ارتباط بيشتري در اين زمينه داشته باشيم.
مدير شبكه بهداشت و درمان شهرستان ملاير نيز بر پيگيري مصوبات جلسات گذشته تأكيد كرد و افزود: شهرداري شهرستان نسبت به ايمن‌سازي راه مدارس اقدام نكرده است كه در اين راستا بايد اقدام مقتضي صورت گيرد.
اكبر غلامعليان از ادارات و نهادها خواست نسبت به معرفي كاركنان به بهداشت شهرستان براي تست غربالگري سرطان پرستات و سرطان سينه اقدام كنند.
وي تصريح كرد: يكي از سياست‌هاي بهداشت و درمان پيشگيري قبل از درمان است كه اگر پيشگيري قبل از حادثه صورت گيرد علاوه بر بالا رفتن سلامت جامعه در بسياري از هزينه‌ها نيز صرفه‌جويي مي‌شود.
رئيس اداره ثبت احوال ملاير نيز از ثبت 4 هزار و 330 واقعه ولادت در 10 ماه نخست امسال خبر داد و افزود: 95.8 درصد از اين ولادت‌ها در مهلت قانوني بوده است.
بهرام ساكي در پايان از ثبت يك هزار و 541 واقعه وفات در اين مدت خبر داد و افزود: 90.8 درصد وقايع وفات نيز در مهلت قانوني ثبت شده است.
انتهاي پيام/م10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها