عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نماز جمعه در 650 شهر كشور برگزار مي‌شود

نماز جمعه در 650 شهر كشور برگزار مي‌شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:45 ب.ظ

رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه:
نماز جمعه در 650 شهر كشور برگزار مي‌شود

خبرگزاري فارس: رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه سراسر كشور گفت: در بيش از 650 شهر كشور نمازجمعه برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از رامسر، حجت الاسلام سيد رضا تقوي در نشست با ائمه جمعه غرب مازندران در مصلي رامسر اظهار داشت: يكي از عوامل موفقيت يك شهرستان در نمازجمعه حضور قشر جوان در اين نماز عبادي و سياسي است.
وي اظهار داشت: هرچقدر حضور جوانان در نمازجمعه پررنگ‌تر و فعال‌تر باشد نشان دهنده تعامل ائمه جمعه با جوانان است.
تقوي ادامه داد: حضور جوانان در نمازجمعه بايد با تمايل خودشان باشد و نبايد حالت دستوري داشته باشد، ما بايد با تعامل با آنها از سوي ستاد نمازجمعه و صحبت با جوانان با ادبيات مخصوص آنها در سوق دادن آنها به نماز جمعه تلاش كنيم. .
وي با اشاره به اينكه در بيش از 650 شهر كشور نمازجمعه برگزار مي‌شود، خاطرنشان كرد: بايد به عنوان ستاد فعاليت‌ها جهت‌دهي شود، زيرا اين نماز نماز ولايت است و متولي آن نيز رهبر معظم انقلاب است و هر كسي كه در روز جمعه در نمازجمعه شركت كند بيعت خود را امام زمان (عج) تجديد مي‌كند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه جوانان به عنوان سرمايه بزرگي براي كشور به شمار مي‌روند، تصريح كرد: اگر از اين فرصت مغتنم به درستي استفاده نشود تبديل به تهديد مي‌شود.
رئيس شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه كشور با اشاره به برنامه‌هاي مختلف جذب جوانان به نمازجمعه بيان داشت: ائمه جمعه بايد بنا به مقتضيات منطقه خود برنامه‌هاي خاصي را پياده كنند، در همين راستا در جلسه‌اي كه در حضور روساي آموزش و پرورش بوده‌ايم ويژه برنامه‌هايي براي دانش آموزان و بسيج دانش آموزان تدبير شده است كه با همكاري ستادهاي نمازجمعه اجرايي خواهد شد.
امام جمعه رامسر نيز با اشاره به اينكه 50 نفر در ستاد نمازجمعه رامسر مشغول به فعاليت هستند، افزود: اين افراد با تمام توان در حال خدمت‌رساني به اين فريضه عبادي و سياسي هستند.
حجت الاسلام عبدالرحمن باقرزاده بيان داشت: رامسر با داشتن 266 شهيد در دوران دفاع مقدس با توجه به جمعيت اين شهرستان يكي از شهرستان‌هاي پيشتاز در دفاع از كيان كشور به شمار مي‌رود.
در ادامه حجت الاسلام وحيد وزيرمقدم رئيس ستاد نمازجمعه رامسر نيز با اشاره به اينكه نمازجمعه موفق نمازجمعه‌اي است كه از شنبه آغاز و به جمعه ختم شود به بيان برخي از عملكردهاي اين ستاد پرداخت و گفت: برگزاري موفق ديدار استاندار و مديران كل با استقبال مردمي 2 هزار و 500 نفري، برگزاري نمايشگاه از مدينه تا جماران با بازديد بيش از 2 هزار نفر، برگزاري مراسم شب‌هاي قدر و ديگر مراسم مذهبي، اهداي جوايز به دانش آموزان شركت كننده در نماز جمعه، سرويس رايگان براي تسهيل در رفت و آمد نمازگزاران، نامگذاري مصلي با نام مقدس جوادالائمه، تعامل با ادارات و نامگذاري سه راه مقابل مصلي به نام آدينه، استفاده از رابطان در ادارات، تكريم از اصحاب رسانه و پاسخگويي به شبهات ديني هر جمعه ساعت 10 صبح در مصلي و ديگر برنامه‌ها و مناسبت‌هاي ملي و مذهبي در مصلي از جمله فعاليت‌هاي اين ستاد بوده است.
انتهاي پيام/م10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها