عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اگر زود عصباني مي‌شويد، مراقب بيماري‌هاي التهابي باشيد!

اگر زود عصباني مي‌شويد، مراقب بيماري‌هاي التهابي باشيد!
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:55 ب.ظ

روانپزشكان آمريكايي در يك آزمايش جديد تاكيد كردند افرادي كه به راحتي مضطرب و عصباني مي‌شوند خيلي بيشتر مستعد ابتلا به بيماريهاي التهابي مثل مشكلات و ناراحتي‌هاي قلبي و عروقي هستند.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، دكتر جوديت كارول، متخصص علوم پزشكي دانشگاه پيترزبورگ و سرپرست اصلي اين مطالعات خاطرنشان كرد: اين يافته توجيه مي‌كند كه چرا برخي افراد با سطح بالاي استرس و تنش، مشكلات و بيماريهاي مزمن بيشتري را نسبت به ديگران تجربه مي‌كنند.

محققان در اين بررسي‌ها از تعدادي داوطلب سالم و ميانسال درخواست كردند كه يك سخنراني را در آزمايشگاه و مقابل يك دوربين ويدئو و يك هيات داوران انجام دهند.

به گزارش سايت ديسكاوري، در طول مدت اجراي سخنراني، اين محققان واكنش‌هاي جسمي و فيزيكي افراد تحت آزمايش را ارزيابي كردند و پس از آن راجع به احساسات اين افراد در مدت اجراي سخنراني سوالاتي از آنها به عمل آوردند.

طبق بيانيه پيترزبورگ، دكتر كارول تشريح كرد: در اكثر افراد معلوم شد كه در هنگام سخنراني ضربان قلبي و فشار خون افزايش پيدا مي‌كند و اين عمل يك اقدام استرس زا است. اما با اين حال فقط در تعداد خاصي از افراد افزايش يك نشانگر التهابي در گردش خون موسوم به اينترلوكين - 6 مشاهده شد.

به گزارش ايسنا، التهاب فرآيندي است كه بواسطه آن گلبولهاي سفيد و دفاعي خون در بدن از انسان در برابر عفونت و مواد خارجي مثل باكتري‌ها و ويروس‌ها محافظت مي‌كنند.

دكتر آنا مارسلند، استاديار روانشناسي و پرستاري در دانشگاه پيترزبورگ نيز در اين مطالعه خاطرنشان ساخت: افرادي كه در مواجهه با چالش‌هاي نسبتا خفيف و اندك در زندگي شان زياد عصباني و مضطرب مي‌شوند بيشتر در معرض بروز التهاب در بدنشان هستند كه اين التهاب مي‌تواند نقاط مختلفي از بدن را درگير سازد. براي مثال اين افراد به مرور زمان بيشتر مستعد ابتلا به بيماريهاي قلبي و عروقي قرار مي‌گيرند.

اين يافته در مجله مغز، رفتار و ايمني منتشر شده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها