عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

كريم باقري در گفت‌وگو با ايسنا: حرفهايم در مورد تيم ملي هيچ فايده‌اي ندارد!

كريم باقري در گفت‌وگو با ايسنا: حرفهايم در مورد تيم ملي هيچ فايده‌اي ندارد!
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:56 ب.ظ

كريم باقري معتقد است مربي ايراني براي تيم ملي فوتبال بهتر از يك مربي بزرگ خارجي است چرا كه هم با شرايط فوتبال‌مان آشناست و هم اين كه فوتبال نتيجه‌گراي ما اجازه حضور چنين مربيان بزرگي را نمي‌دهد.

مشاور فني تيم ملي در جام ملتهاي آسيا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره مسائل مختلف فوتبال كشور از جمله انتخاب سرمربي براي تيم‌هاي ملي، مذاكره با كارلوس كوئيروش و عضويت در هيات مديره پرسپوليس صحبت كرده كه متن آن در زير مي‌آيد:‌

* آقاي باقري در مورد بلاتكليفي تيم‌هاي ملي فوتبال چه نظري داريد؟ آيا اين موضوع به نفع فوتبال ماست؟

بهتر است كه من در مورد اين مسائل صحبتي نكنم چرا كه حرف‌هاي من هيچ فايده‌اي ندارد و پس از آن هم اوضاع همان جوري خواهد شد كه الان هست.

* به هر حال شما يكي از بازيكنان خوب فوتبال كشورمان بوده‌ايد كه نظرات‌تان براي جامعه فوتبال مهم است.

به نظر من بايد هرچه سريعتر مربيان تيم‌هاي مختلف ملي را مشخص كنند. فدراسيون بايد طبق برنامه‌هاي از پيش تعيين شده اين كار را انجام دهد و وقت را هدر ندهد. متاسفانه در ايران كارهايي انجام مي‌شود كه ما در هيچ جاي دنيا نمي‌بينيم. مربيان بزرگي كه براي مذاكره با فدراسيون به ايران مي‌آيند تا دقيقه 90 به صحبت‌هايشان ادامه مي‌دهند اما نمي‌دانم چه مي‌شود كه ناگهان نظرشان عوض مي‌شود و از آمدن به ايران منصرف مي‌شوند. اين نشان مي‌دهد كه اين گونه مربي‌ها نمي‌توانند در فوتبال ايران مربي‌گري كنند. به اعتقاد من بهتر است كه در اين مقطع زماني از يك مربي ايراني براي تيم ملي استفاده كنيم نه يك مربي خارجي. چرا كه ما هيچ وقت امكانات كافي و مناسب را در اختيار اين مربي‌ها قرار نمي‌دهيم، هر چند در ابتداي مذاكره با آنها قول مي‌دهيم كه همه‌ي امكانات را براي آنها فراهم كنيم. به هر حال فوتبال ما نتيجه‌گراست و ممكن است پس از آمدن اين مربي‌هاي خارجي به زودي آنها را بركنار كنيم. به همين خاطر بهتر است كه از مربيان ايراني استفاده كنيم.

* بنابراين شما با مذاكره‌ي فدراسيون با كارلوس كوئيروش و يا ديگر گزينه‌هاي خارجي مخالف هستيد؟

خير، من مخالف نبودم اما فوتبال ما شرايط خاصي دارد كه بهتر است با اين وضعيت مربي ايراني هدايت تيم ملي را به دست بگيرد. چون هم با آداب و رسوم كشورمان و هم با جوي كه در فوتبال ما وجود دارد آشناست، من با آمدن مربي خوب خارجي مخالف نيستم اما تجربه نشان داده كه مربي‌هاي درجه چندم به درد فوتبال ما نمي‌خورند.

* به نظر مي‌رسد ديگر آمدن مربيان بزرگ خارجي به فوتبال ايران به يك آرزو تبديل شده. آيا اين موضوع را قبول داريد؟

ما در ايران مربيان خوب و آگاهي از فوتبال روز دنيا داريم كه مي‌توانند تيم ملي را هدايت كنند. فدراسيون بايد در مذاكره با مربي‌هاي خارجي باهوش‌تر عمل كند، كما اين كه يكي دو بار با چنين مربياني مذاكره كرديم و شرايطي پيش آمده كه آنها به ايران نيامده‌اند.

* آيا در حال حاضر از طرف فدراسيون پيشنهادي براي حضور در تيم‌هاي ملي داريد يا خير؟

هنوز هيچ چيز در اين مورد مشخص نيست و با من هم صحبتي نشده. اميدوارم كه مربي‌هاي تيم‌هاي ملي هر چه زودتر انتخاب شوند.

* آيا تمايل داريد در ادامه در تيمي مربي‌گري كنيد؟

- پيش از اين هم گفته‌ام كه نه دوست دارم مربي‌گري‌ كنم و نه به فكر آن هستم. در اين مدت هم چند بار از من خواستند كه در كنار تيم ملي باشم اما من قبول نكردم.

* آيا نام شما در فهرست اعضاي هيئت مديره باشگاه پرسپوليس قرار دارد؟

- دكتر سعيدلو صحبتهايي را با من انجام داده اما هنوز هيچ چيز به طور صددرصد مشخص نيست.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها