عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تفكر مثبت، تاثير شفابخشي داروها را افزايش مي‌دهد

تفكر مثبت، تاثير شفابخشي داروها را افزايش مي‌دهد
دوشنبه 2 اسفند 1389  08:56 ب.ظ

روانپزشكان در يك بررسي تازه تاكيد كردند كه تفكر مثبت تاثير شفابخشي داروها را افزايش مي‌دهد.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، نتايج اين بررسي نشان داده است افرادي كه از دارو درماني انتظار شفا يافتن و تصور مثبت دارند، از اين روش درمان در بهبود دردهايشان بيشتر بهره‌مند مي‌شوند در حالي كه اگر فردي نسبت به دارويي كه مصرف مي‌كند تصور منفي داشته باشد، قطعا نتيجه عكس خواهد گرفت.

روزنامه سان دراين ‌باره گزارش داد: دكتر اولريك بينگل، استاد و متخصص مركز پزشكي دانشگاه هامبورگ در آلمان با همكاري دستياران انگليسي خود در آزمايشات جديد به اين نتيجه رسيده‌اند كه اگر شما انتظار تاثير مثبت از دارو داشته باشيد، ميزان اثرگذاري و شفابخشي دارو در بدن شما افزايش پيدا مي‌كند.

بنابراين گزارش، اين متخصصان تاثير تفكر مثبت و منفي را روي يك داروي مسكن موسوم به «رميفنتانيل» بررسي كرده و به نتايج فوق دست يافته‌اند. حاصل مثبت‌انديشي در هر زمينه و مرحله از زندگي ثمربخشي و موفقيت است. روانشناسان معقتدند كه افکار از چنان قدرت بالايي برخوردار هستند که مي‌توانند سازنده يا ويرانگر باشند. بنابر‌اين بايد به خود و فرزندانمان بياموزيم که افکارمان را هوشمندانه کنترل کنيم تا در زندگي به موفقيت‌ها و کاميابي‌هاي بزرگي دست پيدا كنيم و در واقع با افكار مثبت سرنوشت بهتري را براي خودمان رقم بزنيم.

اين متخصصان توصيه مي‌كنند كه براي رسيدن به تفكر مثبت بهتر است نسبت به خودمان احساس خوبي داشته باشيم و خود را توانا و باارزش بدانيم. به علاوه براي كاربردي كردن اين تصميم مي‌توانيم فهرستي از صفات مثبت خود تهيه کنيم و راه‌هاي تقويت آنها را پيدا كرده و به كار بگيريم. همچنين فهرستي از افکار منفي خود در طي روز تهيه كرده و سعي کنيم براي هر فکر منفي يک فکر مثبت معادل آن را پيدا كنيم تا به کمک آن بتوانيم با افکار منفي مقابله کنيم. سعي کنيم در گفتار و برخوردهاي روزانه از جملات مثبت استفاده کنيم و بالاخره افکار خود را متوجه خوبي‌ها و جنبه‌هاي مثبت زندگي کنيم تا به مرور مثبت‌نگر شويم.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها