عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

با سفر نخستين كاروان زائران تهراني، عمليات اعزام عمره از امروز آغاز مي‌شود

با سفر نخستين كاروان زائران تهراني، عمليات اعزام عمره از امروز آغاز مي‌شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  09:00 ب.ظ

عمليات اعزام عمره با سفر نخستين كاروان زائران ايراني در بعدازظهر امروز (دوشنبه، دوم اسفندماه) به عربستان آغاز مي‌شود.

 

علي‌اكبر غيرتي ـ مديركل حوزه‌ي رياست و روابط عمومي سازمان حج و زيارت ـ با اعلام اين خبر به خبرنگار بخش حج و زيارت خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: يك گروه پيش‌پرواز كه شامل عوامل خدماتي عمره است، بامداد امروز به عربستان اعزام شد و در ادامه براساس جدول پروازي سازمان حج و زيارت، اعزام زائران از بعدازظهر امروز آغاز مي‌شود.

 

وي ادامه داد: نخستين گروه اعزامي از استان تهران است و گروه بعدي نيز امشب از مشهد اعزام مي‌شود.

 

او تأكيد كرد: سازمان حج و زيارت ايران تمام برنامه‌ريزي‌ها و اقدامات لازم را انجام داده است؛ ولي اجراي اين برنامه‌ها مستلزم صدور به‌موقع رواديدها توسط سفارت و كنسولگري عربستان در ايران است كه البته رواديد زائران ايراني در حال صدور است.

 

مدير روابط عمومي سازمان حج و زيارت همچنين درباره‌ي نحوه‌ي اطلاع يافتن زائراني كه تاريخ پرواز آن‌ها با تأخير مواجه شده است، از زمان سفرشان به عمره، توضيح داد: گروه‌هايي كه تاريخ پرواز آن‌ها با تأخير مواجه شده است، به‌تدريج و همزمان با گرو‌هاي ديگر اعزام مي‌شوند و نگراني وجود ندارد.

 

غيرتي افزود: سازمان حج و زيارت پس از آن‌كه تاريخ پرواز اين گروه‌ها را مشخص كرد، آن را به مدير كاروان اطلاع مي‌دهد و مدير كاروان موظف است زمان حركت را به زائران اعلام كند و ديگر لازم نيست زائر به سازمان حج و زيارت مراجعه كند يا اقدام ديگري انجام دهد.

 

عمره‌ي امسال به‌دليل تحولات مصر و تأثير آن بر منطقه، با تأخير مواجه شد و دولت عربستان از هفته‌ي گذشته، پس از آن‌كه برخي منابع خبري اين كشور اعلام كردند كه «شايد عمره‌ي امسال به‌خاطر شرايط مصر برگزار نشود» صدور رواديد كشورهاي متقاضي را آغاز كرد. صدور رواديد زائران ايراني نيز پس از پي‌گيري‌ها، از 26 بهمن‌ماه در كنسولگري و سفارت عربستان در مشهد و تهران آغاز شد.

 

براساس نخستين جدول پروازي عمره‌ي سازمان حج و زيارت، قرار بود اعزام زائران ايراني از 23 بهمن‌ماه آغاز شود كه به‌دليل تأخير دولت عربستان در صدور رواديد، اين پروازها تا امروز با تأخير مواجه شده است.

 

سازمان حج و زيارت پيش‌تر و در نخستين اطلاعيه‌ي عمره اعلام كرده بود كه تشرف عمره‌گزاران در هر زمان، منوط به صدور به‌موقع رواديد از طرف سفارت دولت عربستان و تأييد جداول پروازي است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها