عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

راهنمايي‌ براي تهيه كتاب براي كودكان ويژه ترجمه شد

راهنمايي‌ براي تهيه كتاب براي كودكان ويژه ترجمه شد
دوشنبه 2 اسفند 1389  09:01 ب.ظ

كتاب براي كودكان با نيازهاي ويژه كه مشتمل بر راهنمايي‌هايي در زمينه‌ي تهيه كتاب براي كودكان ويژه است، با همت دو مترجم وارد بازار شد.

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين كتاب كه سازماني در نروژ آن را براي كمك به ناشران و نويسندگان منتشر كرده است با ترجمه سحر فرهنده و شبنم حوضي توسط خانه كتابدار كودك و نوجوان راهي بازار كتاب ايران شده است.

 

در اين كتاب رهنمودهايي كاربردي براي توليد و انتشار كتابهاي مناسب‌سازي شده براي كودكان با نيازهاي ويژه همچون كودكان نابينا، ناشنوا، در خودمانده و كم توان ذهني گنجانده شده است.

 

در سرآغاز اين كتاب آمده است: آماده كردن كتاب براي كودكان و نوجوانان با نيازهاي ويژه پديده‌اي نو به شمار مي‌آيد. چه بسيار كودكان و نوجوانان با نيازهاي ويژه در جهان وجود دارند كه به سبب دسترسي نداشتن كتابهاي مناسب‌سازي شده از حق خواندن محروم مانده‌اند.

 

پيش از اين دو كتاب با عناوين «خواندن با كودك از تولد تا سه سالگي» و «لالايي‌ها و ترانه‌هاي نوازشي از تولد تا سه سالگي» قزل اياغ با همت خانه كتابدار كودك و نوجوان راهي بازار شده بود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها