عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

فرمانده يگان حفاظت جنگل‌ها خبرداد: ايجاد ناوگان اطفاي حريق دركشور

فرمانده يگان حفاظت جنگل‌ها خبرداد: ايجاد ناوگان اطفاي حريق دركشور
دوشنبه 2 اسفند 1389  09:01 ب.ظ

فرمانده يگان حفاظت جنگل‌ها با اشاره به افزايش آتش سوزي جنگل‌ها در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از ارائه طرح جامع پيشگيري و اطفاي حريق در جنگل‌ها و مراتع به دولت خبرداد.

سرهنگ تقي ايرواني در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهاركرد: آمار آتش سوزي جنگل‌ها در9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 100درصد افزايش يافته است كه علت آن افزايش پوشش گياهي و مطلوب بودن ميزان بارش فصل بهار بوده است. اين در حاليست كه در سال جاري شاهد تغيير شرايط آب و هوايي نيز بوديم و گرماي ناگهاني در كشور هم در بروز اين حوادث بي تاثير نبوده است.

وي افزود: احتمال اين كه در سال آينده نيز شرايط مشابهي در رابطه با آتش‌سوزي جنگل‌ها وجود داشته باشد نيز هست كه در اين رابطه لزوم راه‌اندازي ناوگان اطفاي حريق وجود دارد.

فرمان يگان حفاظت جنگل‌ها خاطرنشان كرد: اگر آمادگي‌هاي لازم به دستگاه‌هاي مرتبط در سال جاري ارائه نشده بود ميزان اين آتش سوزي‌ها به 300 تا 400 درصد نيز افزايش مي‌يافت.

ايرواني از ارائه طرح جامع پيشگيري واطفا حريق به دولت خبر داد و افزود: اين طرح از سوي يگان حفاظت جنگل‌ها به دستگاه‌هاي ذيربط همچون دولت و ستاد حوادث غيرمترقبه ارسال شده است.

وي به ايسنا گفت: در طرح جامع پيشگيري و اطفاي حريق تجهيزاتي همچون بالگرد، ماشين آلات سبك و سنگين و تجهيزات انفرادي و گروهي همچنين نيروي انساني مورد نياز پيش‌بيني شده است.

به گفته وي اعتبار طرح ناوگان اطفاي حريق و طرح تامين و تجهيز يگان حفاظت جنگل‌ها800 ميليارد تومان برآورد شده است.

به گفته ايرواني بيشترين خسارت وارد شده بر اثر آتش‌سوزي‌هاي اخير مربوط به برگ سوزي در جنگل‌ها بوده و خسارت زيادي به درختان وارد نشده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها