عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

اردوغان: اگرحزبم در انتخابات اول نشود از رياست آن كنار مي‌روم

اردوغان: اگرحزبم در انتخابات اول نشود از رياست آن كنار مي‌روم
دوشنبه 2 اسفند 1389  10:02 ب.ظ

نخست وزير تركيه وعده داد در صورتيكه در انتخابات پارلماني ماه ژوئن‌، پيروز نشود،‌ از رياست حزب عدالت و توسعه (AKP) كناره گيري مي‌كند تا ثابت كند كه ديكتاتور نيست.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، به نقل از خبرگزاري رويترز‌، اكثر نظرسنجي‌ها حاكي از آن است كه حزب AKP كه اولين بار در سال 2002 به قدرت رسيد،‌ در رقابت براي پيروزي در سومين دور از رقيبش پيش است.

رجب طيب اردوغان‌، نخست وزير تركيه در برنامه زنده‌اي كه از شبكه خبري ان.تي.وي پخش شد اعلام كرد: چنانچه حزبم در جايگاه دوم قرار بگيرد از پست رياست حزب كناره گيري خواهم كرد.

وي در ادامه گفت: آيا افرادي كه مرا به داشتن تمايلات مستبدانه متهم مي‌كنند نيز در صورت دوم شدن حزب‌شان حاضر به كناره گيري هستند؟

منتقدان اردوغان مي گويند كه وي در فاصله چند ماه پيش از انتخابات پارلماني، با دستگيري افسران ارتش‌، روزنامه نگارها و ساير رقباي سياسي متهم به توطئه كودتا، مانند يك فرد مستبد و ديكتاتور رفتار كرده است.

در جريان محاكمه‌هاي بسياري كه برگزار شده و طي آنها صدها تن زنداني شدند، دادستان‌ها، متهمان را به يك شبكه ملي‌گراي افراطي موسوم به "ارگنكن" و يا ساير گروه‌هاي غيرقانوني مرتبط دانسته‌اند كه در كودتاهاي نافرجام خود سعي در براندازي حكومت اردوغان داشته‌اند.

اردوغان گفت: خطاب به كساني كه مي‌گويند يك "امپراطوري ترس" ايجاد كرده‌ايم مي‌گويم كه ما به دموكراسي اعتقاد داشته و به مردم اطمينان داريم.

ملي گرايان تلاش‌هاي اردوغان را براي پيش بردن عضويت تركيه در اتحاديه اروپا از جمله اعطاي حقوق فرهنگي بيشتر به اقوام كُرد، تهديدي براي يكپارچگي تركيه تلقي مي‌كنند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها