عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

گردهمايي مربيان برتر فوتبال، ديدگاه‌هاي مايلي كهن، فركي، ابراهيم‌زاده و دست‌نشان

گردهمايي مربيان برتر فوتبال، ديدگاه‌هاي مايلي كهن، فركي، ابراهيم‌زاده و دست‌نشان
دوشنبه 2 اسفند 1389  10:03 ب.ظ

گردهمايي مربيان برتر ايران كه با حضور جمع زيادي ازمربيان فوتبال در هتل آكادمي فوتبال برگزار شد حاوي نظرات گوناگون مربيان بود كه در ضمن تمجيد از برگزاري اين دوره پيشنهادهايي هم داشتند. مشكل بازيكنان سرباز، مزاياي مربيگري در فوتبال پايه، نياز به مربيان آموزش‌هاي فني و اينگونه مسايل كه مهمترينشان را در ادامه مي‌خوانيد.

منصور ابراهيم زاده معتقد است جمع شدن مربيان در كنار يكديگر داراي چند حسن است. وي در توضيح سخنش به خبرنگار ايسنا گفت: مربيان در اين گونه جلسه‌ها از يكديگر با خبر مي‌شوند و ديدارها را تازه مي‌كنند. همين طور وقتي برنامه اين جلسه‌ها دانش افزايي و به روز شدن اطلاعات است. مي‌تواند بسيار مفيد باشد. براي برگزاري چنين گردهمايي‌اي بايد به دست اندركاران اجراي آن خدا قوت بگويم.

سرمربي تيم فوتبال ذوب آهن اصفهان همچنين با بيان اين كه در برگزاري چنين نشست‌هايي بايد مسايل فني در اولويت باشد افزود: مهمترين مسئله درحال حاضر به مسايل فني است چه در محله و چه در دفاع نيازمند برنامه‌هاي آموزشي بيشتري هستيم. به عنوان نمونه مي‌توان در برنامه‌اي بازي‌هاي جام ملتهاي آسيا را آناليز كرد.

وي در ادامه با بيان اين كه اين كلاس‌ها مي‌تواند بسيار مفيد باشد، در مورد بحث‌هاي مطرح شده درباره توسعه فوتبال در ايران اظهار كرد: مسير توسعه در فوتبال از باشگاه‌ها شروع مي‌شود جايي كه بايد در آنها برروي مسايل پايه‌اي كار شود. باشگاه‌ها بايد روي تيم ‌هاي پايه خود كار كنند و ما حصل كارهاي خود را در تيم‌هاي ديگر استفاده كنند.

نادر دست‌نشان نيز در حاشيه دومين دوره دانش افزايي مربيان برتر ايران در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه هميشه آرزو داشتم چنين برنامه‌هايي برگزار شود درباره گردهمايي مربيان برتر ايران اظهار كرد: در اين جلسه‌ها مربيان به هم نزديك‌تر مي‌شوند و مي‌توانند اطلاعات و تجربه‌هاي خود را به هم انتقال دهند. اين مسئله مي‌تواند هم از نظر حواشي و هم از نظر فني مفيد واقع شود. من براي انجام اين كار از فدراسيون فوتبال تقدير و تشكر مي‌كنم.

وي در ادامه با بيان اين كه دو پيشنهاد داشتم كه در ميان جلسه مطرح كردم پيشنهادهاي خود را اينگونه شرح داد: اولين پيشنهادم ايجاد امكانات مالي مناسب براي مربيان تيم‌هاي است كه در حال حاضر امكانات لازم براي كار برروي تيم‌هاي پايه در تيم‌هاي بزرگ ما كمي حل شده است، ولي متاسفانه مربيان تيم‌هاي پايه از نظر مالي آنچنان كه بايد تامين نيستند.

دست نشان ادامه داد: به دليل همين مشكل‌هاي مالي، بسياري از باشگاه‌ها برروي تيم‌هاي پايه كار نمي‌كنند و در حالي كه بسياري از بازيكنان فوتبال كه بازنشسته مي‌شوند علاقه زيادي براي مربيگري دارند تيمي وجود ندارد كه از تجربه آنها استفاده كنند. اين گونه مسايل باعث مي‌شود تعداد تيم‌هاي پايه كم ولي تعداد مربيان زياد باشد.

وي افزود: مطمئن باشيد اگر امكانات لازم چنانكه اشاره كردم فراهم شود بسياري از مربيان جوان ما عاشق كار كردن دررده‌هاي پايه هستند. در اين صورت بازيكنان رده‌هاي پايين به خوبي آموزش مي‌بينند تا در آينده مشكل تكنيكي نداشته باشند. اميدوارم اين اتفاق بيافتد تا مربيان مشكل مالي نداشته باشند.

دست نشان دومين پيشنهادش را هم اينگونه تشريح كرد: بازيكنان فوتبالي كه به سن سربازي مي‌رسند تيم‌هاي زيادي براي بازي كردن در اختيار ندارند و مجبوراند درليگ‌هاي دست يك و پايين بازي كنند. اين مسئله باعث به هدر رفتن استعداد آنها مي‌شود. اميدوارم براي به كارگيري بازيكنان سرباز، امكاناتي به تيم‌هاي ليگ برتري بدهند تا بازيكنان جوانمان از دست نروند.

محمد مايلي كهن، در حاشيه گردهمايي مربيان برتر ايران به ايسنا گفت: برگزاري چنين دوره‌اي را مفيد ديدم. به نظر من اين كلاس از نظر كاربردي بودن بسيار بهتر از دوره‌هاي چند روزه بود اگر اين دوره‌ها درطول سال چند بار برگزار شود بسيار مفيد خواهد بود.

سرمربي تيم فوتبال نفت تهران هم در اين گردهمايي حضور داشت و درباره اين دوره اظهار كرد: اگر اين كلاس‌ها با فاصله‌هاي كوتاهتري برگزار شود مي‌تواند در خيلي از بخش‌هاي فوتبال كه مربيان با آنها درگير هستند به آنها كمك كند.

حسين فركي همچنين گفت: در اين دوره كه كميته آموزش فدراسيون فوتبال برگزار كرده بود، درباره سرعت و دفاع در فوتبال، مسايل داوري و انگيزشي در فوتبال صحبت شد و آقاي معيني هم گزارشي از كنفرانس فوتبال در ژاپن و دست‌آوردهاي شان از سفر به اين كشور و برنامه‌هاي آنها براي فوتبالشان ارائه دادند. مربيان هم همكاري خوبي كرده بودند و حضور خوبي داشتند.اميدوارم اين كارها تداوم داشته باشند.

مربي تيم فوتبال سپاهان اصفهان نيز درباره اين گردهمايي به خبرنگار ايسنا گفت: كلاس فشرده و كوتاه بود. ما به اين كلاس‌ها نياز بيشتري داريم و دوست دارم با ديگران تبادل نظر بيشتري داشته باشيم. فكر مي‌كنم اگر به دليل اين نزديكي‌ها و ديدارها، درك متقابل مربيان بيشتر شود خيلي از مشكل‌ها برطرف مي‌شود.

قنبري در ادامه با اشاره به فعاليت باشگاه سپاهان در رده‌هاي پايه فوتبال خاطرنشان كرد: باشگاه سپاهان از 10 سال گذشته تاكنون توانسته است درفوتبال پايه كارهاي اصولي انجام بدهد. ما در بحث تيم‌هاي پايه داراي سيستم و برنامه‌ريزي تصميم كه البته كامل نيست و نواقصي هم دارد. در مجموع فكر مي‌كنم ما به طرح توسعه فوتبال نزديك هستيم.

حضور اكبر ميثاقيان هم در اين گردهمايي خالي از حاشيه نبود. وي كه با تاخيري چند ساعته كه دليل آن را تاخير پرواز هواپيما به دليل بارش برف در مشهد اعلام كرد و دربرنامه شركت كرد پس از ديدار با مربيان و گفت‌وگوي صميمانه با آنها گفت: كلاس، عالي بود. بايد از آقاي محصص تشكر كنم. از اين برنامه‌ها بايد بيشتر برگزار شود. هم از نظر كسب اطلاعات و هم از نظر تجديد ديدار با مربيان بسيار خوب بود. ما مربيان بايد با هم دوست باشيم و با هم تبادل نظر كنيم.

درپايان غلامحسين پيرواني گفت‌وگو با مربيان فوتبال را پايان برد. وي درپاسخ به اين سوال كه صحبتهاي مطرح شده در اين دوره را چگونه ديده است، گفت: «به عمل كاربرآيد به سخنراني نيست!»

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها