عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دبير فدراسيون نجات غريق و غواصي: 50 هزار ناجي به صورت رسمي در كشور فعاليت مي كنند

دبير فدراسيون نجات غريق و غواصي: 50 هزار ناجي به صورت رسمي در كشور فعاليت مي كنند
دوشنبه 2 اسفند 1389  10:04 ب.ظ

دبير فدراسيون نجات غريق و غواصي گفت: 50 هزار ناجي به صورت رسمي در كشور فعاليت مي كنند.

به گزارش ايسنا، خمجاني در بازديد از امكانات نجات غريق استان با اعلام اينكه 50 هزار ناجي در حال حاضر به صورت رسمي در كشور فعاليت مي كنند، افزود: از اين تعداد حدود 20 هزار نفر را بانوان تشكيل مي دهند.

وي با اشاره به اينكه سالانه تعداد ناجيان غريق در كشور رشد قابل ملاحظه اي دارد ادامه داد: يكي از اهداف اصلي اين فدراسيون گسترش دوره هاي آموزش ناجي در استانها و حتي شهرستانهاست كه خوشبختانه تاكنون در تمامي استانها كلاس هاي آموزشي بصورت فعال در حال برگزاري است.

وي اضافه كرد: در گام بعدي اين فدراسيون در نظر دارد دوره هاي آموزشي ارتقاء مربيگري و داوري را نيز در سطح كشور گسترش دهد.

خمجاني در باره وضعيت كشورمان در فدراسيون جهاني اين رشته و در مسابقات بين المللي و جهاني نيز گفت: در حال حاضر ايران در سطح آسيا مقام دوم و در سطح آسيا و اوقيانوسيه مقام سوم را دارد، سال گذشته نيز در مسابقات جهاني مصر ورزشكاران كشورمان در ميان برترينهاي جهان موفق به كسب دو نشان برنز شدند كه اين افتخار بزرگي براي كشورمان در اين رشته است.

دبير فدراسيون نجات غريق و غواصي وضعيت رشته غواصي و گسترش اين رشته را در كشور مطلوب ارزيابي كرد و افزود: اين فدراسيون در رشته غواصي بيشتر كار نظارت بر فعاليت شركت هاي آموزش غواصي را بر عهده دارد، اما با اين وجود تاكنون كلاس هاي متعددي براي گسترش و ارتقاء غواصان در كشور انجام شده است.

وي اضافه كرد: در حال حاضر نيز چندين مربي ايراني با مدارج مربيگري جهاني در كشور كار تربيت مدرس غواصي را انجام مي دهند كه پيشتر اين كار از طريق حضور مدرساني از كشورهاي خارجي امكان پذير بود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها