عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رييس انجمن مطالعات خانواده ايران: ما در جامعه با ضعف رفتارهاي قرآني مواجه هستيم

رييس انجمن مطالعات خانواده ايران: ما در جامعه با ضعف رفتارهاي قرآني مواجه هستيم
دوشنبه 2 اسفند 1389  10:05 ب.ظ

در موزه و كتابخانه تخصصي امام علي(ع)، از طرح "در پناه قرآن" رونمايي شد.

بهزاد تيمورپور طراح اين طرح در گفتگو با خبرنگار دين و معارف اسلامي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار كرد كه اين طرح در جهت مشخص ساختن محلي براي فراگيري قرآن در منزل انجام گرفته است و ما در اين طرح با استفاده از موادي چون پلاستيك و فلز وسيله‌اي را طراحي كرده‌ايم تا آن محلي براي قرار دادن كلام‌الله مجيد در جهت دسترسي آسان و مداوم به آن باشد.

وي افزود: در طراحي اين اثر از هنرهاي اسلامي و ايراني استفاده شده است و من در طراحي آن از طرح‌هاي ديگران استفاده نكرده‌ام.

رييس انجمن مطالعات خانواده ايران نيز در مراسم رونمايي از طرح "درپناه قرآن" گفت: ما در جامعه خود با ضعف رفتارهاي قرآني مواجه هستيم كه اين مساله را مي‌توان با ارتباط بيشتر با معارف قرآن كريم برطرف كرد.

به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام ناصري‌پور اظهار كرد: اين طرح مورد تائيد آيت‌العظمي مكارم شيرازي قرار گرفته است و ما بايد بدانيم كه هر چند اين طرح ساده به نظر مي‌رسد ولي لزوم پرداختن به اين امور در جامعه ما مشاهده مي‌شود.

وي با بيان اينكه ما در گذشته در كشور دروازه‌هاي قرآني داشتيم كه از آن جمله مي‌توان به دروازه قرآن شيراز اشاره كرد كه هنوز هم وجود دارد، گفت: اينكه افراد جامعه از محلي كه در بالاي آن قرآن قرار دارد عبور كنند، اين داراي اثري وضعي و روحي است كه از فوايد آن مي‌توان به در پناه قرآن بودن چنين افرادي اشاره كرد.

رييس انجمن مطالعات خانواده در ايران اظهار كرد: لزوم ارتباط بيشتر با قرآن كريم، اصل طرح اين اثر است كه استفاده از قرآن را براي همگان ميسر مي‌سازد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها