عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تغيير عادات، کليد تحرک بدني بيشتر است

تغيير عادات، کليد تحرک بدني بيشتر است
دوشنبه 2 اسفند 1389  10:07 ب.ظ

اکثر مردم مي‌دانند که ورزش کردن کليد حفظ و بهبود سلامتي است اما با اين حال هنوز الگوي زندگي بي‌تحرک و نرخ چاقي در جوامع بشري بويژه در شهرها رو به افزايش است.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، کارشناسان علوم بهداشتي در دانشگاه ميسوري در مطالعات جديد خود دريافته‌اند که افراد بالغ و سالمي که بيشتر براي تغيير عادات رفتاري خود انگيزه دارند به ميزان قابل توجهي فعاليت و تحرک بدني بيشتري نيز دارند.

به گزارش روزنامه تلگراف، دکتر ويکي کان استاد دانشکده پرستاري دانشگاه ميسوري دراين‌باره خاطرنشان کرد: تمرکز روي افزايش دانش مردم درباره مزاياي ورزش کردن به تغيير عادات رفتاري آنها و در نتيجه افزايش فعاليت بدني آنها منتهي مي‌شود.

به گزارش ايسنا، تحرک و فعاليت بدني مي‌تواند کيفيت زندگي را در تمام سنين و براي همه افراد جامعه تا حد بالايي بهبود ببخشد. الگوي زندگي فعال و پرتحرک باعث مي‌شود كه افراد مسن و سالخورده آشنايان و دوستان تازه‌اي پيدا کنند، فعاليت‌هاي اجتماعي خود را ادامه دهند و با ديگران در تمام سنين، ارتباط اجتماعي داشته باشد. بهبود انعطاف پذيري، تعادل و قدرت عضلاني به پيشگيري از افتادن که دليل عمده ناتواني در افراد مسن است، کمک مي‌کند.

آمارها نشان مي‌دهد که شيوع بيماري‌هاي مغزي در افرادي که از نظر بدني فعال هستند به مراتب كمتر از اشخاص کم تحرک است. فعاليت بدني مي‌تواند در درمان برخي از اختلالات رواني مثل افسردگي موثر باشد. فعاليت بدني همچنين مي‌تواند اعتماد به نفس و اطمينان به خود را که شاخص‌هاي مهم سلامت روان هستند، تقويت کند. از فوايد فعاليت بدني مي‌توان حتي در سنين بالا نيز بهره برد. با وجود اينکه فعال بودن در سنين پايين از ابتلا به بسياري از بيماري‌ها جلوگيري مي‌کند، تحرک و فعاليت منظم در سنين بالا نيز به کاهش درد و ناتواني مرتبط با بيماري‌ها مانند آرتريت، پوکي استخوان و فشارخون بالا کمک کند.

گزارش اين يافته در مجله آمريکايي بهداشت عمومي به چاپ رسيده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها