عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

معاون شهردار تهران: آغاز بهسازي معابر شهري و ساماندهي تجهيزات ترافيكي پايتخت

معاون شهردار تهران: آغاز بهسازي معابر شهري و ساماندهي تجهيزات ترافيكي پايتخت
دوشنبه 2 اسفند 1389  10:07 ب.ظ

به فاصله يك ماه تا شروع سال جديد، ستاد استقبال از بهار در معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران رسما آغاز به كار كرد.

به گزارش سرويس «شهري» خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، سيد جعفر تشكري هاشمي معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران با اعلام رسمي آغاز به كار ستاد «استقبال از بهار» در اين معاونت از اول اسفند ماه ، گفت: در واپسين روزهاي سال جاري و در آستانه سال جديد ضمن بهسازي معابر شهري، نسبت به تجهيز امكانات و ساماندهي تجهيزات ترافيكي در بزرگراه‌ها و شريان‌هاي شهر اقدام خواهد شد.

وي افزود: بر اساس دستور شهردار،‌ كانون فعاليت طرح استقبال از بهار مناطق محروم شهر خواهد بود و در عمليات اجرايي اين معاونت تحت عنوان «بهار با محرومان» ، مناطق مذكور در اولويت قرار دارند.

وي با تاكيد بر اين كه مديريت شهري در حوزه حمل و نقل و ترافيك با حداكثر بهره گيري از ظرفيت‌هاي اجرايي و بهره‌مندي از تجهيزات سخت افزاري و نرم افزاري به استقبال بهار مي‌رود، اظهار كرد: به اين منظور علاوه بر امكانات ستادي، توانايي‌هاي موجود در معاونت‌هاي ترافيك مناطق22 گانه نيز به كار گرفته خواهد شد.

معاون ترافيك شهرداري تهران محور اقدامات اين معاونت را خدمات‌رساني هر چه بهتر و بيشتر ناوگان حمل‌ونقل عمومي عنوان و تصريح كرد: به اين منظور با توجه به افزايش ساعات كار مراكز خريد در اسفند ماه، نسبت به تامين سرويس شبانه حمل‌ونقل عمومي تا ساعت 12 نيمه شب اقدام شده است.

وي از تقويت خطوط شبانه اتوبوسراني كه به صورت شبانه روزي در محورهاي اصلي و مسيرهاي اتوبوس‌هاي تند رو (BRT) سرويس مي‌دهند، خبر داد و اضافه كرد: نسبت به برقراري خطوط جديد اتوبوسراني و تقويت خطوط موجود به مقصد مراكز خريد و مجتمع‌هاي تجاري و جابجايي مسافران در اين مسيرها تا ساعت 12 نيمه شب نيز اقدام لازم به عمل آمده است.

تشكري هاشمي با اعلام افزايش ساعات كار تاكسي‌هاي خطي و گردشي و تمركز فعاليت‌ آن‌ها در محل‌هاي تجمع‌ مسافر از جمله محدوده مراكز تجاري، گفت: در اين مدت گشت‌هاي بازرسي تاكسيراني از نخستين ساعات صبح تا واپسين ساعات شب بر فعاليت تاكسي‌ها نظارت كرده و از جمله رعايت دقيق دريافت نرخ كرايه‌ها مصوب از سوي رانندگان تاكسي را كنترل خواهند كرد.

وي در مورد فعاليت مترو در اسفند ماه با تاكيد بر اين كه هر روز كه واگن‌هاي مترو از گمرك ترخيص شده و به تهران برسند آن‌ها را بلافاصله آماده نموده و در اختيار شهروندان قرار مي دهيم، افزود: مترو نه تنها در ماه اسفند، بلكه در تمام ايام سال از حداكثر ظرفيت خود استفاده مي‌كند و مديران و كاركنان خدوم اين مجموعه در ماه پاياني سال نيز با تمام توان به خدمت رساني خواهند پرداخت.

معاون شهردار تهران هماهنگي با پليس راهور جهت ايجاد انضباط ترافيكي و اعمال قانون در برخورد با رانندگان و موتورسيكلت سواران متخلف را مورد تاكيد قرار داد و اظهار كرد: در اسفند ماه با جديت بيشتري نسبت به كنترل محدوده طرح ترافيك و طرح زوج و فرد از طريق دوربين‌هاي كنترل مكانيزه و نيروهاي پليس راهور اقدام مي‌شود.

وي با اشاره به آماده سازي پاركينگ‌هاي عمومي و طبقاتي تحت پوشش سازمان ترافيك جهت پذيرش خودرو با حداكثر ظرفيت، تصريح كرد: سازمان پايانه‌ها و پارك سوارها نيز آمادگي كامل دارد تا با به كارگيري تمام امكانات و با حداكثر ظرفيت در خدمت ميهماناني كه به تهران مي‌آيند و نيز شهرونداني كه از طريق اتوبوس‌هاي مسافربري از تهران به اقصي نقاط كشور سفر مي‌كنند، باشد.

وي از افزايش نظارت و كنترل و رفع نواقص احتمالي چراغ‌هاي راهنمايي، دوربين‌هاي نظارت تصويري و تابلوهاي متغير خبري خبر داد و اضافه كرد: در اين ايام زمان بندي چراغ‌هاي راهنمايي متناسب با جريان ترافيك معابر منتهي به مراكز خريد تنظيم شده و از طريق راديو تهران و تابلوهاي متغير خبري نسبت به اعلام لحظه‌اي وضعيت ترافيك و سطح شهر اقدام خواهد شد.

وي با بيان اينكه در اين ايام نسبت به پايش و سنجش وضعيت آلودگي هوا و صدا و اعلام به موقع آن همچون ساير مواقع سال به شهروندان اقدام مي‌شود، گفت: در اين مدت نسبت به رفع نقايص احتمالي علائم راهنمايي و رانندگي و تابلوهاي ترافيكي و نيز تجديد و تكميل خط كشي بزرگراه‌ها و معابر اصلي و خطوط عابر پياده و نيز تعمير و تعويض گاردريل‌هاي بزرگراهي اقدام لازم به عمل مي‌آيد.

معاون شهردار تهران با ذكر اين نكته كه همچون هر سال ساعات كار مراكز معاينه فني خودرو افزايش يافته و اين مراكز در روزهاي تعطيل نيز فعال خواهند بود، افزود: مراكز مذكور به منظور افزايش ايمني خودروها و در نتيجه تامين سلامت سرنشينان آن‌ها با تمام توان آماده خدمات رساني هستند، ضمن اين كه اساسا انجام معاينه فني باعث كاهش مصرف سوخت در سفرهاي نوروزي خواهد شد.

وي در پايان از شناسايي گره‌هاي ترافيكي در سطح شهر و همكاري با پليس راهور جهت رفع اين گره‌ها خبر داد و خاطر نشان كرد: به اين منظور نقاط تجمع مسافر و مراكز جذب سفر در سطح مناطق شناسايي شده و هماهنگي لازم به عمل آمده است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها