عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: صله رحم و نیکى، حساب (قیامت) را آسان و از گناهان جلوگیرى مى‌کند. کافى، ج2، ص157

پيام «آيت‌الله العظمي حسيني زنجاني» درباره حوادث منطقه و کشور

پيام «آيت‌الله العظمي حسيني زنجاني» درباره حوادث منطقه و کشور
دوشنبه 2 اسفند 1389  10:08 ب.ظ

آيت‌الله العظمي سيد عزالدين حسيني زنجاني درباره حوادث منطقه به خصوص کشتار شيعيان در بحرين و اتفاقات چند روز اخير در ايران پيامي صادر كرد.

به گزارش ايسنا، متن پيام اين مرجع تقليد به اين شرح است: «بسم الله الرحمن الرحيم، در ايام ميلاد با برکت رسول گرامي اسلام صلي الله عليه و آله وسلم در ميان امت مسلمان و در کشورهاي اسلامي توامان شاهد حوادث شيرين و حوادث تلخ هستيم. پيروزي نسبي مردم مصر و تونس بر دو ديکتاتور اسلام ستيز و مرعوب غرب اين دو کشور دل هر مسلماني را شاد مي کند و آغاز دوران جديدي را در جهان اسلام نويد مي‌دهد. دوراني که مسلمانان با آگاهي و بيداري و در پرتو تعاليم عاليه اسلام به تجديد حيات علمي و فرهنگي و اقتصادي کشورهاي خود مي پردازند و دست بيگانگان و مستکبران را از کليه شئون حيات خود قطع مي کنند. اما اين راه، راه همواري نيست و سختيها و مشکلات زيادي در اين راه وجود دارد که بايد ملت مسلمان با صبر و هوشياري و درايت مسئله را پيش برند تا مبادا مستکبران با حيله ها و بازي‌هاي مختلف مانع تحقق اهداف امت مسلمان گردند.

آنچه اين روزها در بحرين شاهد هستيم مقاومت مذبوحانه استکبار جهاني و ايادي ديکتاتور او در برابر خيزش عظيم مردم مسلمان بحرين است.کشتار مسلمانان و شيعيان عزيز بحرين بسيار دلخراش و ناراحت کننده است و قلب هر انساني را به درد مي آورد و اينجانب اين کشتارها را محکوم مي کنم اما اين خونها قطعا سبب باروري درخت اسلام خواهي و آزادي خواهي و استکبار ستيزي مردم بحرين خواهد شد و مستکبران و ايادي ديکتاتورحاکم بر بحرين از اين کشتارها بهره اي نخواهند برد و نخواهند توانست حرکت عظيم اين ملت شريف را متوقف کنند.ما به ايادي استکبار در بحرين توصيه مي کنيم بيش از اين دست خود را به خون مردم شريف بحرين آلوده نکنند و بدانند پيروزي نهايي از آن مردم بحرين است. اينجانب از سازمانهاي بين المللي و جمعيت ها و سازمانهاي اسلامي و به خصوص از دستگاه ديپلماسي جمهوري اسلامي ايران مي‌خواهم که با تمام توان و با استفاده از تمام ظرفيت ها جلوي کشتار در کشور بحرين را بگيرند و پيشگيري هاي لازم را در مورد مردم مسلمان ليبي انجام دهند تا مبادا در آن کشور نيز شاهد چنين وقايعي باشيم.

سخني نيز درباره مسائل داخلي و برخي معترضين دارم. به اين افراد توصيه مي‌کنم که شرايط حساس امت مسلمان را درک کنند و با اقدامات نسنجيده و تفرقه افکنانه باعث تضعيف جبهه اسلامي و تقويت و خشنودي استکبار جهاني نگردند و زمينه سوء استفاده افراد مغرض را فراهم نکنند. البته طبيعي است که اگر کسي واقعا انتقادي دارد از مجاري قانوني و با حفظ وحدت و رعايت تمامي جوانب اقدام مي کند و مسئولان نيز موظف هستند از تمامي انتقادات دلسوزانه و سازنده استقبال کنند.

درکنار بارگاه ملکوتي ثامن الحجج حضرت علي ابن موسي الرضا عليه السلام دست به دعا برمي دارم و از خداوند متعال مي خواهم که مسلمانان را برمستکبران پيروز گرداند و جوامع اسلامي را از دست حاکمان بي کفايت و وابسته نجات دهد».

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها