عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

يافته‌ها: سيگار، پروتئين ضد خلط ‌هاي سينه‌اي را تخريب مي‌كند

يافته‌ها: سيگار، پروتئين ضد خلط ‌هاي سينه‌اي را تخريب مي‌كند
دوشنبه 2 اسفند 1389  10:09 ب.ظ

پژوهشگران آمريکايي دريافتند: کشيدن سيگار منجر به افزايش خلط‌ هاي سينه در مبتلايان به برونشيت مي‌شود.

به گزارش سرويس پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه کرمانشاه، کشيدن سيگار فعاليت پروتئيني را سرکوب مي‌کند که وظيفه‌اش فراهم کردن شرايط مرگ طبيعي سلول‌هاي توليد کننده خلط در مجاري تنفسي ريه‌هاي متعلق به مبتلابان به برونشيت است.

يوهانس تسفايزي از محققين اين طرح پژوهشي گفت: اين پژوهش نشان داد فعاليت سلول‌هاي خلط آور درون مجاري تنفسي با کشيدن سيگار تشديد مي‌شود، زيرا سيگار باعث تخريب پروتئين کشنده اين سلول‌ها مي‌شود.

بر اساس نتايج اين تحقيق که در مجله Respiratory and Critical Care Medicine منتشر شد، پروتئين ياد شده که به "بيک" موسوم است، با کشيدن دود سيگار کاهش مي‌يابد و متعاقبا فعاليت سلول‌هاي خلط آور تشديد مي‌شود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

پاسخ به:يافته‌ها: سيگار، پروتئين ضد خلط ‌هاي سينه‌اي را تخريب مي‌كند
دوشنبه 2 اسفند 1389  10:47 ب.ظ

 

کشیدن سیگار به دی-ان-ای انسان آسیب جدی می رساند

در یک تحقیقات بین المللی، بنابر یک "اخطاریه جدی " برای کسانی که شروع به کشیدن سیگار کرده اند، آمده است که کشیدن سیگار باعث صدمه به سلول های ژنی می شود و ساختار دی-ان-ای با کشیدن هر نخ سیگار که استنشاق آن وارد لنف های انسان می شود آسیب دیدگی شروع می شود

بولتن نیوز: این اولین گزارش جزئی در مورد اثرات مخرب مواد موجود در توتون می باشد که برروی انسان آزمایش شده است و نشان می دهد که چگونه این مواد به ساختار دی-ان-ای انسان لطمات جدی وارد می کند و باعث ایجاد سرطان می گردد.

 براساس این گزارش که توسط انجمن شیمی امریکا در ماهنامه تحقیقات شیمیایی مواد سمی در 38 صفحه انتشار یافته است دانشمندانی که بر روی یک نمونه هیدروکربن پلی کلینیکال آروماتیک یا پی-ای-اچ تحقیق و بررسی می کردند به زنجیره کربنی که بوسیله هیدروژن اشباع نشده برخورده اند. این زنجیره کربنی خیلی سریع به یک شکل ماده سمی تغییر فرم می دهد که آن ماده از مشتقات اپوکسی نام گرفته است.

همچنین دانشمندان نمونه پی-ای-اچ فناترین را بر روی 12 مورد انسان داوطلب که برای اولین بار سیگار می کشیدند آزمایش کردند آنها در این آزمایش کشف کردند که فناترین خیلی سریع به یک فرم سمی تغییر وضعیت می دهد و در خون به سلول های دی-ان-ای حمله ور می شود و عمل موتاسیون یا جهش ژنی در دی-ان-ای انجام می دهد که می تواند عامل سرطان شود.

کشفیات جدید که محققین را شگفت زده کرده است نشان می دهد که فقط در عرض 15 تا 30 دقیقه پس از پایان کشیدن سیگار سمی ایجاد می شود که  تاثیر این مواد استنشاقی سریعتر از ترزیق سم مرگ  آور است و ارتباط مستقیم با بدن انسان ایجاد می کند.

 

kohertala

kohertala
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1388 
تعداد پست ها : 113
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها