عضویت العربیة English
امام جواد علیه‌السلام: عزّت مؤمن در بى نیازى او از مردم است. بحارالأنوار، ج 75، ص 109

قهرمان دوچرخه‌سواري آسيا: مي‌توانستم دو مدال طلا بگيرم

قهرمان دوچرخه‌سواري آسيا: مي‌توانستم دو مدال طلا بگيرم
دوشنبه 2 اسفند 1389  10:11 ب.ظ

محمد رجبلو پس از كسب عنوان قهرماني در رقابت‌هاي دوچرخه سواري آسيا معتقد است ايران پر از استعدادهاي مستعد در ورزش دوچرخه سواري است كه بدون امكانات لازم حيف مي‌شوند.

قهرمان دوچرخه‌ سواري آسيا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: رقابتهاي قهرماني آسيا بود و تمام رقيبان براي كسب سكو ركاب مي‌زدند. با توجه به شرايطي كه دركشور وجود داشت و آب و هواي فصل رقابت‌ها و نبود يك پيست استاندارد نتوانستيم تمرين‌هاي خوبي در كشور انجام دهيم. اردويي نيز برگزار نشدو همه ملي‌پوشان با آمادگي كامل پا بر تايلند گذاشتند، ولي با تمام اين تفاسير نتايج درخشاني گرفتيم. در ايران پيست سيماني بود و به علت سرماي هوا من فقط روي قرقره و تردميل تمرين كردم. دووميداني كاران و قايقرانان مي‌دانند تمرين روي قرقره يعني چه و دشواري آن را حس مي‌كنند. خيلي فاصله است بين ركابزناني كه در پيست چوبي تمرين كرده‌اند و كسي كه روي قرقره تمرين مي‌كند. در اين رقابتها خدا واقعا كمك كرد و من توانستم طلاي آسيا را كسب كنم. در ماده ديگر نيز كه مدال نقره را كسب كرديم متاسفانه با كم شانسي كه آوردم و مصدوم شدم با آمادگي كامل در رقابت شركت نكردم و در آخر مسابقه كم آوردم و مدال نقره گرفتيم اما حق ما مدال طلا بود.

وي ادامه داد: بايد بگويم اين نتايج هم جاي تاسف و هم جاي خوشحالي دارد. خوشحالي به اين دليل كه توانستيم نتايج خوبي در ميان رقباي قدرتمند آسيايي كسب كنيم و ايران را در آسيا سربلند كنيم اما تاسف من از اين است كه در ايران دررشته دوچرخه سواري استعدادهاي فراواني داريم، اما امكاناتي نداريم و با اين شرايط همه اين استعدادها از بين مي‌روند. با اين همه استعداد اما بنيه سرمايه‌گذاري‌ها در اين ورزش چقدر است؟ با شرايط تمريني كه داشتيم و آمادگي كمي كه در ركابزنان ايران وجود داشت اين نتايج درخشان را كسب كرديم. ركابزنان با استعداد داريم كه در بين قدرت‌هاي آسيا مدال مي‌گيريم. اقليم كشورما به گونه‌اي است كه جوانان ايران از نظر فيزيكي بسيار خوب هستند، ديگر فاكتور لازم در اين رشته كه هوش است را نيز داريم، اما براي موفقيت بايد سرمايه‌گذاري‌ها و مديريت بيشتر و بهترشود.

رجبلو درباره امكانات ايران در رشته دوچرخه سواري تاكيد كرد: چند سال است كه مي‌گويم يك پيست چوبي آماده شود تا بتوانيم تمرين‌هاي بهتري داشته باشيم، اما نتيجه‌اي از اين پيگيري‌ها نگرفتيم. براي پيشرفت و صعود به جايگاه‌هاي بالاتر بايد شرايط را نيز بهتر كنيم. اين همه استعداد و ركابزن جوان در كشور وجود دارد كه به وسايل و تمرين و برنامه‌ريزي نياز دارند.

وي در ارتباط با سطح رقابتها نيز گفت: تا حالا رقابتهاي قهرماني آسيا را در اين سطح نديده بودم. در دور امتيازي كه ركاب مي‌زديم ايران، كره، ژاپن همه هم امتياز بوديم و رقابت بسيار نزديك بود، ولي من توانستم با كمك خدا در دور آخر با اختلاف يك امتياز اول شوم. خوشبختانه عملكرد خوبي دارم و تمام تلاش خودم را براي ادامه موفقيت‌هايم انجام خواهم داد.

رجبلو در پايان گفت: هدفم در آينده تمرين بهتر و شركت در رقابتهاي خوب است. قهرماني جهان را در پيش رو دارم و با توجه به اينكه كسب مدال بسيار دشوار و شايد غيرممكن باشد تمام سعي و تلاشم را به خرج مي‌دهم تا بتوانم افتخارآفرين شوم. رقابتهاي قهرماني جهان در هند برگزار خواهد شد و من بايد با ادامه تمرين‌هايم خودم را آماده‌تر از قبل كنم.

محمد رجبلو دررقابتهاي قهرماني دوچرخه سواري آسيا توانست يك مدال طلا درماده دورامتيازي و يك مدال نقره در ماده مديسيون براي كاروان ايران به ارمغان بياورد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها