عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

نخست وزير ليبي: طرح‌هايي براي بازگرداندن كشور به پايگاه تروريستي وجود دارد

نخست وزير ليبي: طرح‌هايي براي بازگرداندن كشور به پايگاه تروريستي وجود دارد
دوشنبه 2 اسفند 1389  11:00 ب.ظ

نخست وزير ليبي اعلام كرد كه طرحي براي بازگرداندن اين كشور به يك پايگاه تروريستي وجود دارد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اين اظهارات نخست وزير ليبي در حال مطرح شد كه معترضان ضد دولتي در پايتخت ليبي تظاهرات كردند و قدرت‌هاي بزرگ جهان سركوب اين معترضان را رد كردند.

گفته مي‌شود صدها تن طي اين ناآرامي‌ها كشته شده‌اند.

همزمان با اينكه آمار تلفات در ليبي رو به افزايش است رهبران جهان فشارهاي خود را براي جلوگيري از حكومت معمر قذافي رهبر ليبي از سركوب معترضان افزايش مي‌دهند.

ناآرامي‌هاي اخير در ليبي باعث ايجاد بزرگترين چالش براي قذافي طي چهار دهه اخير شده است.

سيف الاسلام پسر قذافي اواخر روز يكشنبه در يك نطق تلويزيوني براي مردم اين كشور صحبت كرد.

معمر قذافي 68 ساله هنوز هيچ واكنش علني نسبت به اين ناآرامي‌ها نشان نداده است.

در اولين واكنش مقامات بلند پايه ليبي به ناآرامي‌هاي اخير‌، بغدادي محمودي نخست وزير ليبي به سفراي اتحاديه اروپا در طرابلس گفت كه طرح‌هاي بسيار دقيقي وجود دارد كه ليبي به پايگاهي براي تروريسم تبديل شود.

وي گفت كه دولت ليبي اين حق را دارد تا تمامي تدابير را براي حفظ اتحاد و ثبات مردم اين كشور اتخاذ كند.

نخست وزير ليبي همچنين از رسانه‌هاي خبري كشورهاي خارجي انتقاد كرد.

عبدالمنعم الهوني نماينده ليبي در اتحاديه عرب نيز اعلام كرد كه وي به معترضان ضد دولتي پيوسته است.

وي گفت:‌ در اعترض به نحوه برخورد و سركوب معترضان از سمت خود استعفا كرده‌ام و به اين انقلاب مي پيوندم. ليبي در حال حاضر رياست دوره‌اي اتحاديه عرب را برعهده دارد.

همچنين به گفته شاهدان، وكلا در مقابل دادگاه شهر بنغازي تظاهرات كردند. معترضان شهر بنغازي را ميدان التحرير شماره دو خوانده‌اند.

ديده‌بان حقوق بشر اعلام كرده است كه تاكنون حداقل 173 تن در ناآرامي‌هاي اخير در ليبي كشته شده‌اند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها