عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

معاون آموزش حوزه‌هاي علميه کشور خبر داد: آغاز نام‌نويسي حوزه‌هاي علميه کشور به صورت اينترنتي

معاون آموزش حوزه‌هاي علميه کشور خبر داد: آغاز نام‌نويسي حوزه‌هاي علميه کشور به صورت اينترنتي
دوشنبه 2 اسفند 1389  11:00 ب.ظ

حجت‌الاسلام علي عباسي از آغاز نام نويسي حوزه‌هاي علميه کشور به صورت اينترنتي خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه قم، معاون آموزش حوزه‌هاي علميه کشور در جمع خبرنگاران با بيان اين خبر افزود: علاقه‌مندان مي‌توانند تا 31 فروردين‌ماه براي نام نويسي به سامانه اينترنتي اين معاونت به نشاني WWW.HOWZEH-QOM.COM مراجعه کنند.

عباسي در ادامه گفت: مرکز مديريت ‌حوزه‌هاي علميه از 1500 نفر از برادران واجد شرايط براي تحصيل در دوره‌هاي بلند مدت و تربيت مبلغ (سفيران هدايت) نام نويسي مي‌کند.

وي با بيان اينکه مقطع تربيت راهنماي تبليغ ويژه طلابي است که پايه 6 حوزه را تکميل کرده‌اند، خاطرنشان کرد: اين رشته براي کساني است که در رشته تخصصي تبليغ وارد شوند به اين نحو که در آزمون ورودي حضور مي‌يابند و پس از مصاحبه علمي در صورت قبولي وارد مقطع کارشناسي تبليغ مي‌شوند.

معاون تبليغ و آموزشهاي کاربردي حوزه‌هاي علميه با تاکيد بر اينکه طول دوره 4 سال است، گفت: داوطلبان در اين رشته علاوه بر فقه و دروس حوزوي دروس مورد نياز عرصه تبليغ را نيز طي مي‌کنند.

وي اظهار داشت: اين دوره کمک مي‌کند تا مبلغين علاوه بر توانايي القاي مباحث نظري بر مباحث عملي نيز تمرين کنند تا در عرصه تبليغ بتوانند جذب مناسبي را به همراه داشته باشند.

عباسي افزود: ظرفيت ورودي در رشته تربيت راهنماي تبليغ حدود 150 نفر است، اما تقاضا بيش از سه برابر ظرفيت اعلام شده است که اين امر باعث مي‌شود بتوانيم استعدادهاي برتر را شناسايي و انتخاب کنيم.

وي با بيان اينکه سفيران هدايت نماد تحولگرايي حوزه هستند، اظهار داشت: طي آسيب شناسي‌ها و نيازسنجي‌هاي انجام شده در اين دوره طراحي‌هاي جديد بر اساس نقاط قوت و برجسته حوزه انجام شده است.

معاون آموزش حوزه‌هاي علميه از حضور 48 حوزه علميه سفيران هدايت خبر داد و گفت: اين رقم حدود يک چهارم حوزه‌هاي تحت پوشش مديريتي قم است.

وي با اشاره به دغدغه رهبري مبني بر اسلامي و بومي سازي علوم انساني گفت: امروزه در دنيا معنويت گرايي پرچمدار تحولات بين‌المللي است که پرچمش به دست امام خميني(ره) برافراشته شد و رهبري نيز در تقويت آن همت گمارده‌اند.

عباسي با بيان اينکه بايد به اسلامي کردن امور همت شود، تصريح کرد: امروزه ابرقدرت سياسي جهان بدون ترديد ايران است و کشورهاي قدرتمند جهان از دست ايران کلافه‌اند.

وي از حضور 4700 طلبه در 48 مدرسه سفيران هدايت خبر داد و افزود: مقطع بندي، عدم ماندگاري دائم در حوزه، استفاده از دروس کاربردي، حذف دروس غيرکاربردي، تدريس کتب جديد، انتخاب واحد آزاد، نظم و تحقيق و مباحثه محوري و اهتمام به اخلاق از ويژگي‌هاي مثبت اين مدارس است.

معاون آموزش حوزه‌هاي علميه درپايان با تاکيد بر لزوم ايجاد بصيرت در جامعه گفت: تمامي مشکلات امروز به دليل بي‌بصيرتي است و نقش طلاب در افزايش بصيرت اجتماعي بسيار موثر است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها