عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

نمايش «ساحره سوزان» اجرا مي‌شود

نمايش «ساحره سوزان» اجرا مي‌شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  11:26 ب.ظ

مجيد جعفري نمايش «ساحره سوزان» نوشته آرتور ميلر را به صورت کاملا خصوصي و با حضور بازيگراني از تئاتر آزاد در سينما تئاتر قيام اجرا مي کند.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا،کارگردان نمايش «ساحره سوزان» با تاييد اين خبر و اشاره به اينکه نمايش را با ترکيبي از بازيگران تئا‌تر آزاد و ديگر بازيگران تئا‌تر اجرا مي‌کنند، گفت: شرايطي که اين اثر ميلر دارد به خوبي نشان مي‌د‌هد که در حال حاضر يکي از بهترين و مناسب‌ترين متوني است که مي‌تواند با اجرايي مناسب باعث تعالي و گسترش فرهنگ و به اين نحو باعث ارتقاي سطوح فرهنگي جامعه بشود.

اين کارگردان تئا‌تر، درباره جلب مشارکت هنرمندان تئا‌تر آزاد، براي ايفاي نقش‌هاي اين نمايش نيز تاکيد کرد: با اين اجرا و توانايي قابل توجهي که اين هنرمندان براي ايفاي نقش‌ها نشان داده اند، به وضوح اثبات مي‌شود که اين بازيگران پتانسيل بسيار ويژه‌اي دارند و به طور کلي تئا‌تر آزاد داراي قابليت‌هايي است که در صورت توجه، تاثيرات مناسبي بر صحنه‌هاي تئا‌تر به جا مي‌ماند.

او در آستانه آغاز اجراي نمايش «ساحره سوزان»، گفت: با اين اجرا و کار فرهنگي ارزشمندي که به اين ترتيب انجام مي‌شود، از تمام کساني که براي تئا‌تر ابراز نگراني مي‌کنند دعوت مي‌کنيم تا با ديدن اين نمايش، براي عوامل ايجاد انگيزه کرده و با اداي سهم خود، به عنوان مخاطب، زمينه را براي گسترش نمايش‌هاي ارزشمند فراهم کنند.

جعفري که آخرين بار با نمايش زندگي رازي در تالار وحدت اجرا داشته است، افزود: اجراي مناسب و موفقيت اين نوع نمايش‌ها پاسخ شايسته‌اي است براي کساني که به دليل ناآگاهي گمان کرده‌اند که تئا‌تر به سمت ابتذال رفته است.

اين نمايش بدون هر گونه بودجه، يا حمايت دولتي و به صورت کاملا خصوصي در سينما تئا‌تر قيام، در تقاط خيابان‌هاي ولي عصر و طالقاني به روي صحنه مي‌رود و تمام هزينه‌هاي مربوطه به عهده گروه است.

مجيد جعفري درباره‌ي هزينه‌هاي اين اجراي پربازيگر نيزگفت: اين اجرا براي همه‌ي کساني است که دوست دارند کار فرهنگي انجام شود، بنابراين براي تامين هزينه‌هاي فراوان اين نمايش نيز به همراهي اين تماشاگران اميد داريم.

کارگردان «ساحره سوزان» در بروشور اين نمايش نوشته است: «تئا‌تر زندگي است، زندگي ر ا‌ رها نکنيم.»

او درباره همزماني اين اجرا با تئا‌تر فجر نيز توضيح داد: برگزاري اين جشنواره به معناي اين نيست که چراغ ديگر تالارهاي نمايشي خاموش بماند؛ اتفاقا اين فعاليت در تئا‌تر قيام که در نزديکي تئاترشهر است، نشان دهنده‌ي رونق و تنوع نسبي تئا‌تر است و از همه مهم‌تر براي علاقه مندان به اين هنر والا امکان انتخاب فراهم مي‌کند چون ما تا چايان اسفند ماه ميزبان اين عزيزان هستيم.

در نمايش «ساحره سوزان»، اين بازيگران ايفاي نقش مي‌کنند: بهرام ابراهيمي، اسماعيل بختياري، سامان ارسطو، فرزين سميعي، بابک والي، نادره شهابي، مهدي قزلباني، نرگس اميني، رضا شفيعي، مرواريد جعفري، نوشين تن دسته، بهروز پوربرجي، کتايون بختياري، سحر زنجاني، طاهره سيرتي، امين مومن‌پور، مسعود مقدم، سميه کوشانژاد، ياسين پارسايي، شهره نيک نام.

احسان تارخ ساخت موسيقي و مجيد جعفري طراحي صحنه و لباس اين نمايش را عهده دار هستند.

سينما تئا‌تر قيام واقع در تقاط خيابان‌هاي ولي عصر و طالقاني است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها