عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

عضو شوراي شهر مشهد: شوراي شهر تهران براي ترافيك مشهد تصميم‌گيري نكند

عضو شوراي شهر مشهد: شوراي شهر تهران براي ترافيك مشهد تصميم‌گيري نكند
دوشنبه 2 اسفند 1389  11:30 ب.ظ

عضو شوراي اسلامي شهر مشهد بار ديگر بر استعفاي معاون فرهنگي اجتماعي شهردار تاكيد كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه خراسان، دكتر غلامرضا خواجي در نطق پيش از دستور خود در يكصد و سيزدهمين جلسه علني سومين دوره شوراي اسلامي شهر مشهد گفت: معاونت فرهنگي شهرداري در زمينه فرهنگ‌ سازي ضعيف عمل مي‌كند و بهتر است از اين سمت استعفا دهد.

وي ادامه داد: ما در اين شهر نيازمند فعاليت‌هاي نرم‌افزاري هستيم و اين سوال وجود دارد كه معاونت فرهنگي شهرداري در اين راستا چه كرده است؟

وي تصريح كرد: بدحجابي دارد در مشهد غوغا مي‌كند و خيلي دوست دارم بدانم اين معاونت براي كمك به حل اين مشكل، چه كرده است؟

خواجي افزود: معاونت فرهنگي اجتماعي شهرداري مشهد فكر مي‌كند كه وظيفه‌اش تنها محدود به اعياد و مناسبت‌هاي مذهبي است؛ معاون فرهنگي اجتماعي اين كاره نيست و بهتر است استعفا دهد.

وي همچنين با اشاره به بارش شديد برف در مشهد عنوان كرد: جمع‌آوري برف‌ها و آب‌هاي سطحي سرعت خوبي در سطح شهر نداشته است.

عضو شوراي اسلامي شهر مشهد به بهره‌برداري غيررسمي از قطار شهري اشاره كرد و گفت: با اين كه اين اتفاق با تاخير رخ مي‌دهد اما بايد بگوييم كه قطار شهري مشهد بسيار پيشرفته است.

وي همچنين خواستار لغو محدوديت ترافيكي اطراف حرم مطهر رضوي در ايام نوروز شد و اظهاركرد: گرفتن پول از مردم براي ورود به اين محدوده بسيار زشت و نامناسب است و شهرداري بهتر است يا اين محدوديت را به ممنوعيت تبديل كند و يا اينكه به طور كلي آن را لغو كند.

وي تصريح كرد: گرفتن پول از مردم براي ورود به محدوده حرم به ضرر شهرداري و شورا است.

خواجي همچنين از شهرداري مشهد بابت برگزاري دومين نمايشگاه فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري تشكر كرد و افزود: در اين نمايشگاه 307 تفاهم‌نامه امضا شد كه منجر به تعريف 212 پروژه شد.

وي ادامه داد: اين نمايشگاه نشان داد كه سرمايه‌گذاران به شهرداري اعتماد دارند و اين در مشهد بي‌سابقه بوده است.

عضو شوراي اسلامي شهر مشهد در خصوص بودجه سال آينده شهردراي مشهد نيز عنوان كرد: بودجه سال آينده به نفع مناطق محروم بسته شده چراكه شوراي شهر به دنبال رشد متوازن مشهد است.

وي مديران ترافيك مشهد را قوي خواند و افزود: بعضي تصميمات ضعيف باعث مي‌شود كه وضعيت ترافيك به بدي وضعيت الآن باشد. 60 تا 70 درصد معابر بايد در اختيار بخش عمومي باشد و اين بايد در طرح جامع لحاظ شود.

وي با انتقاد از تصميمات شوراي شهر تهران براي ترافيك مشهد عنوان كرد: تصميم‌گيري‌ها بايد در مشهد صورت گيرد و معني ندارد كه در تهران براي ترافيك مشهد تصميم‌گيري شود. اين تصميمات بايد در مشهد اتخاذ شود و حتي حاضريم يك نماينده از اين شورا با حق وتو در مشهد حاضر شود.

عضو شوراي اسلامي شهر مشهد با انتقاد از پليس راهور مشهد تاكيد كرد: عملكرد راهنمايي و رانندگي در بحث تخلفات ضعيف است و با اين نحوه عملكرد 100 سال از شهرهاي پيشرفته دنيا عقب است.

خواجي تصريح كرد: متاسفانه راهور هيچ برخورد جدي با تخلفات نمي‌كند و برخي تخلفات رانندگي در مشهد طبيعي و عادي شده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها