عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مديرعامل باشگاه ملي‌حفاري: غيربومي‌ها در مقطعي براي پيشرفت تيم مفيدند

مديرعامل باشگاه ملي‌حفاري: غيربومي‌ها در مقطعي براي پيشرفت تيم مفيدند
دوشنبه 2 اسفند 1389  11:35 ب.ظ

مديرعامل باشگاه ملي‌حفاري گفت: اگر تيمي با نيروي بومي بتواند نتيجه بگيرد، بازيكن بومي در اولويت است، اما اگر نتواند نتيجه بگيرد حضور بازيكن غيربومي لازم است ولي در كل ستون و زيرساخت تيم‌ها بايد بومي باشد.

 

عليرضا مرادحاجتي در گفت‌وگو با خبرنگار بخش ورزشي ايسنا از خوزستان درباره جذب بازيكن يا مربي غيربومي اظهاركرد: گاهي تيم‌ها به دليل مصدوميت بازيكن و يا مشكلات ديگر مجبور به جذب بازيكن غيربومي مي‌شوند در اينجا ديگر بومي و غيربومي مفهومي ندارد.

 

وي افزود: ستون و زيرساخت تيم‌ها بايد بومي باشد به همين دليل تيم‌ها بايد بازيكنان بومي را استعداديابي كنند و سپس زير نظر مربيان مجرب آموزش دهند تا اين افراد بتوانند در ليگ‌هاي نوجوانان و جوانان بازي كنند و در آينده تيم‌ها دچار كمبود بازيكن نشوند.

 

مديرعامل باشگاه ملي‌حفاري گفت: اگر ديد مردم نتيجه‌گرايي باشد، در اين صورت مي‌توان از بازيكنان يا مربيان غيربومي هم استفاده كرد و فقط به دنبال نتيجه بود. گاهي هم يك تيم فقط دنبال اين است كه بازيكنان خودش را تقويت كند. اگر بخواهيم در سطح ملي به اين قضيه نگاه كنيم استفاده از بازيكنان ساير استان‌ها مي‌تواند در اين زمينه و تقويت تيم‌ملي مفيد باشد. در كل استفاده از مربي و يا بازيكنان غيربومي براي يك مقطع خوب است تا تيم‌ها بتوانند پيشرفت كنند.

 

وي ادامه داد: هم اكنون براي بيشتر باشگاه‌ها مساله برد و باخت بسيار مهم است و بيشتر تيم‌ها با هدف بازيكن‌پروري يا تجربه‌اندوزي اقدام به جذب بازيكن يا مربي غيربومي نمي‌كنند. مي‌توان گفت كه هدف ورزش فراموش شده است؛ هدف از ورزش سالم‌سازي اجتماع است. وقتي ورزشكاران خوب داشته باشيم اجتماع سالم‌تري هم خواهيم داشت.

 

مرادحاجتي گفت: وقتي برد و باخت براي مردم مهم مي‌شود هدف تنها نتيجه است و ديگر بازي سالم اهميتي ندارد در اين شرايط همه تلاش مي‌كنند نبازند. حتي با خراب كردن ورزش استان و شهرستان خودشان يا با بازيكن دزدي يا خريد بازيكن غيربومي، تلاش مي‌كنند به نتيجه مطلوب دست پيدا كنند و اين نشان مي‌دهد كه اهداف كوتاه مدت و كسب عنوان براي باشگاه‌هاي از اهميت بالايي برخوردار است.

 

وي استفاده از مربيان غيربومي را در صورت لزوم ضروري دانست و گفت: سرمايه‌گذاري‌ها بايد در وهله اول براي مربيان بومي باشد و ما بايد آن‌ها را آموزش دهيم. صرف هزينه براي مربي بومي هزينه نيست بلكه سرمايه‌گذاري است ما بايد مربيان بومي را در كنار مربيان آگاه‌تر داشته باشيم تا آن‌ها هم به جايي برسند كه بتوانند در تيم‌ها فعاليت كنند.

 

مديرعامل باشگاه‌ ملي‌حفاري اظهاركرد: نظر من درباره‌ي استفاده از مربيان بومي تا جايي كه تيم نتيجه مورد نظر را بگيرد، مثبت است در غير اين صورت استفاده از مربي غيربومي ضروري است.

 

وي با اشاره به اين‌كه هم اكنون مربيان آگاهي در سطح خوزستان وجود دارند، گفت: خوزستان ورزشكاران بسيار خوبي داشته كه تبديل به مربيان سطح بالايي شده‌اند. اين استان از نظر مربي بومي مشكلي ندارد اما ساير استان‌ها ممكن است به دليل نداشتن مربي بومي، مجبور به استفاده از مربيان غيربومي شوند.

 

مرادحاجتي در پايان به فقدان برنامه بلندمدت در باشگاه‌ها اشاره كرد و افزود: باشگاهي كه تحت يك برنامه مدون كار مي‌كند، هر مدير ورزشي كه در آن فعاليت كند ملزم به اجراي آن برنامه است اما هدف و برنامه باشگاه‌ها براي كسب نتيجه يا بازيكن‌سازي مشخص نيست و تيم‌ها از اين نظر دچار مشكل هستند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها