عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بازديد سفراي كشورهاي خارجي از جشنواره‌ي تجسمي فجر

بازديد سفراي كشورهاي خارجي از جشنواره‌ي تجسمي فجر
دوشنبه 2 اسفند 1389  11:35 ب.ظ

تعدادي از رايزنان فرهنگي و سفراي كشورهاي خارجي و هنرمندان كشورمان از آثار سومين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي فجر در فرهنگسراي نياوران ديدن كردند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، تعدادي از رايزنان فرهنگي و سفراي كشورهاي خارجي و هم‌چنين هنرمندان تئاتر و موسيقي به همراه معاون امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از آثار رشته‌هاي سفال و سراميك و پوستر سومين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي فجر ديدن كردند.

حميد شاه‌آبادي؛ معاون امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: هنرهاي تجسمي يكي از معتبرترين حوزه‌هاي هنر است كه فرهنگ و هنر گذشته را به ما منتقل كرده است و قدمت چند هزار ساله فرهنگ به ما منتقل نشده است مگر به پشتوانه هنرهاي تجسمي.

شاه‌آبادي هم‌چنين گفت: در اين نمايشگاه آثار بخشي از جشنواره هنرهاي تجسمي ارائه شده است و شما بخشي از هنر ايران را ديديد كه بيانگر ظرفيت‌ها و توانايي‌هاي هنرمندان ايران و پيشينه درخشان فرهنگ و هنر اين مرز و بوم است.

رايزن فرهنگي فرانسه و سفراي اتريش، كرواسي، اوكراين، ازبكستان، ساحل عاج، لهستان، سودان، آفريقاي جنوبي، اسلواكي و تركيه و جزاير كومور از آثار پوستر و سفال و سراميك بخش رقابتي سومين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي فجر ديدن كردند.

هنرمنداني از جمله داود رشيدي، حسن رياحي، شاهين فرهت، حسن فتحي، فرهاد آييش، دكتر حسين سليمي و افشين پيرواني؛ بازيكن سابق تيم ملي نيز از سومين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي فجر ديدن كردند.

تعدادي از سفراي كشورها و رايزن فرهنگي كشور فرانسه نيز ضمن تحسين هنر ايران با حميد شاه‌آبادي، معاون هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي درباره جايگاه هنر ايران و ارتباط و تعامل فرهنگي هنري گفت‌وگو كردند.

آثار بخش رقابتي در رشته‌هاي سفال و سراميك و پوستر سومين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي فجر در فرهنگسراي نياوران به نمايش درآمده است.

سومين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي فجر در رشته‌هاي نقاشي، پوستر، سفال و سراميك، خوشنويسي، نگارگري، عكاسي و كاريكاتور در موزه هنرهاي معاصر تهران، مؤسسه فرهنگي هنري صبا، فرهنگسراي نياوران و برج آزادي و 23 استان كشور و شش كشور برگزار شده است.

سومين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي فجر 13 اسفند ماه به كار خود پايان مي‌دهد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها