عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

بازديد سفراي كشورهاي خارجي از جشنواره‌ي تجسمي فجر

بازديد سفراي كشورهاي خارجي از جشنواره‌ي تجسمي فجر
دوشنبه 2 اسفند 1389  11:35 ب.ظ

تعدادي از رايزنان فرهنگي و سفراي كشورهاي خارجي و هنرمندان كشورمان از آثار سومين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي فجر در فرهنگسراي نياوران ديدن كردند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، تعدادي از رايزنان فرهنگي و سفراي كشورهاي خارجي و هم‌چنين هنرمندان تئاتر و موسيقي به همراه معاون امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از آثار رشته‌هاي سفال و سراميك و پوستر سومين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي فجر ديدن كردند.

حميد شاه‌آبادي؛ معاون امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: هنرهاي تجسمي يكي از معتبرترين حوزه‌هاي هنر است كه فرهنگ و هنر گذشته را به ما منتقل كرده است و قدمت چند هزار ساله فرهنگ به ما منتقل نشده است مگر به پشتوانه هنرهاي تجسمي.

شاه‌آبادي هم‌چنين گفت: در اين نمايشگاه آثار بخشي از جشنواره هنرهاي تجسمي ارائه شده است و شما بخشي از هنر ايران را ديديد كه بيانگر ظرفيت‌ها و توانايي‌هاي هنرمندان ايران و پيشينه درخشان فرهنگ و هنر اين مرز و بوم است.

رايزن فرهنگي فرانسه و سفراي اتريش، كرواسي، اوكراين، ازبكستان، ساحل عاج، لهستان، سودان، آفريقاي جنوبي، اسلواكي و تركيه و جزاير كومور از آثار پوستر و سفال و سراميك بخش رقابتي سومين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي فجر ديدن كردند.

هنرمنداني از جمله داود رشيدي، حسن رياحي، شاهين فرهت، حسن فتحي، فرهاد آييش، دكتر حسين سليمي و افشين پيرواني؛ بازيكن سابق تيم ملي نيز از سومين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي فجر ديدن كردند.

تعدادي از سفراي كشورها و رايزن فرهنگي كشور فرانسه نيز ضمن تحسين هنر ايران با حميد شاه‌آبادي، معاون هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي درباره جايگاه هنر ايران و ارتباط و تعامل فرهنگي هنري گفت‌وگو كردند.

آثار بخش رقابتي در رشته‌هاي سفال و سراميك و پوستر سومين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي فجر در فرهنگسراي نياوران به نمايش درآمده است.

سومين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي فجر در رشته‌هاي نقاشي، پوستر، سفال و سراميك، خوشنويسي، نگارگري، عكاسي و كاريكاتور در موزه هنرهاي معاصر تهران، مؤسسه فرهنگي هنري صبا، فرهنگسراي نياوران و برج آزادي و 23 استان كشور و شش كشور برگزار شده است.

سومين جشنواره بين‌المللي هنرهاي تجسمي فجر 13 اسفند ماه به كار خود پايان مي‌دهد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها