عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

يادواره شهداي روحاني مدرسه علميه امام‌مهدي(عج) قم برگزار شد

يادواره شهداي روحاني مدرسه علميه امام‌مهدي(عج) قم برگزار شد
دوشنبه 2 اسفند 1389  11:35 ب.ظ

يادواره شهداي روحاني مدرسه علميه امام مهدي موعود(عج) قم در مدرسه يادشده برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه قم، در اين مراسم كه با تلاوت اياتي از كلام الله مجيد آغاز شد و با روايتگري «بابكي» از قاريان و عضو تواشيح قمر بني هاشم ادامه يافت، حجت‌الاسلام جوشقانيان، مسئول دفتر مؤسسه روايت سيره شهدا در سخناني با بيان اينكه نام حضرت موسي(ع) بيش از 150 بار در قرآن آمده است، تصريح كرد: اين تكرار زياد ناشي از درس آموزي ماجراهاي حضرت موسي(ع) براي آيندگان و نقش انقلاب ايشان در تاريخ است.

وي ادامه داد: انقلاب حضرت موسي (ع)، انقلاب پيامبر و انقلاب اسلامي سه انقلاب تاريخي هستند كه داراي وجوه مشترك زيادي با يكديگر هستند و از جمله اين مشتركات تهديدهايي است كه در مقابل اين انقلاب‌ها وجود داشت كه براي ما عبرت‌آموز ست.

مسوول دفتر موسسه روايت سيره شهدا اظهار داشت: ظهور و بروز نفاق در مقابل اين سه انقلاب از وجوه مشترك است كه همواره باعث شده تا عده‌اي از روي ناچاري با انقلاب همراهي كنند تا بتوانند در موقع مناسب و مقتضي به انقلاب ضربه بزنند.

جوشقانيان هجمه به ساحت رهبري و جانشنيان آن‌ها را از ديگر وجوه مشترك اين سه انقلاب بر شمرد و اظهار كرد: چه هجمه‌هايي عليه پيامبر(ص) صورت دادند و بارها تصميم به قتل ايشان گرفتند همان طور كه سامري تصميم داشت انقلاب حضرت موسي(ع) را منحرف سازد و بعد از انقلاب نيز هجمه‌هاي زيادي عليه امام(ره) و رهبر معظم انقلاب ترتيب دادند اما توطئه‌هاي آن‌ها خنثي و به ضرر خودشان تمام شد.

وي با بيان اينكه ما در عصر و دوران حساسي زندگي مي‌كنيم كه مبدأ آن عاشورا است و در انتظار ظهور هستيم، افزود: دشمنان برنامه‌هاي گسترده و تاكتيك‌هاي پيچيده‌اي براي سدكردن حركت انقلاب اسلامي تدارك ديده‌اند كه هوشياري و بصيرت آحاد جامع را مي‌طلبد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها