عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تجليل از بزرگان بايد در زمان حيات آنان صورت گيرد

تجليل از بزرگان بايد در زمان حيات آنان صورت گيرد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:33 ق.ظ

رئيس شوراي اسلامي شهر تبريز:
تجليل از بزرگان بايد در زمان حيات آنان صورت گيرد

خبرگزاري فارس: رئيس شوراي اسلامي شهر تبريز گفت: تجليل از بزرگان بايد در زمان حيات آنان صورت گيرد و نبايد اين مسئله در زمان ممات آنان صورت گيرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، شهرام دبيري شب گذشته در دومين همايش تجليل از زنده‌نامان تبريز در تالار وحدت دانشگاه تبريز با بيان اينكه ايران اسلامي به وجود شهر تبريز به عنوان شهر اولين‌ها و شهر افتخارآفرين بر خود مي‌بالد، اظهار داشت: مردمان شايسته تبريز در عرصه‌هاي مختلف افتخارات و ابتكارات بزرگ را آفريده‌اند.
وي ادامه داد: نخستين صنعت چاپ، نخستين روزنامه‌نگاري ملي، مدارس جديد و در زمينه علوم نوين نيز تبريزي‌ها سرآمد بوده و طلايه‌دار پزشكي نوين و علوم جديد ديگر بوده‌اند.
رئيس شوراي اسلامي شهر تبريز با بيان اينكه تبريز در عرصه توسعه اجتماعي و مدرنيته سرآمد و پيشگام بوده‌اند، گفت: تبريز در يكصد سال قبل سرآمد حركت مشروطه بودند و در انقلاب اسلامي ايران نيز حركت‌هاي توپنده‌اي بر عليه رژيم طاغوت شاهنشاهي داشتند.
وي گفت: فرزندان برومند تبريز در عرصه دفاع مقدس با تقديم باكري‌ها و تجلائي‌ها در برابر تجاوز رژيم بعثي فداكارانه ايستادند و همواره منشا خلاقيت و نوآوري بوده‌اند.
دبيري اظهار داشت: همايش تجليل زنده‌نامان تبريز براي نخستين بار در سال 87 برگزار شد و امروز دومين همايش تجليل از زنده‌نامان برگزار مي‌شود.
رئيس شوراي اسلامي شهر تبريز يادآور شد: در همايش تجليل از زنده‌نامان تبريز در عرصه‌هاي مختلف فرهنگي، هنري، علمي و اجتماعي تجليل مي‌شود.
وي افزود: تجليل از بزرگان بايد در زمان حيات آنان صورت گيرد و نبايد اين مسئله در زمان ممات آنان صورت گيرد چنانچه بزرگاني چون ستارخان و شهريار و ده‌ها بزرگ مرد ديگر مورد تجليل واقعي در زمان حيات قرار نگرفتند.
دبيري اظهار داشت: در اين همايش از تعداد معدودي از زنده‌نامان تجليل مي‌شود و تجليل از زنده‌نامان حوزوي و مذهبي در آينده نزديك با حضور آيت الله مجتهد شبستري برگزار مي‌شود.
دبيري همچنين با اشاره به تجليل از زنده‌نامان تبريزي گفت: اين همايش با همكاري شهرداري و شوراي اسلامي و توسط سازمان فرهنگي و هنري شهرداري تبريز براي قدرداني از بزرگان علمي و دانشگاهي، دفاع مقدس، مديريت كلان، ورزش، فرهنگ و هنر، امور اجتماعي، تحقيق و پژوهش، صنعت و خدمات و مشاركت و سرمايه‌گذاري برگزار شد.
انتهاي‌پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها