عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نگاه موجود به كار در كشور نيازمند بازنگري است

نگاه موجود به كار در كشور نيازمند بازنگري است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:34 ق.ظ

نماينده ولي فقيه در هرمزگان:
نگاه موجود به كار در كشور نيازمند بازنگري است

خبرگزاري فارس: نماينده ولي فقيه در هرمزگان با بيان اينكه امروزه بسياري از جوانان كار را تنها اشتغال داشتن به امور دولتي و پشت ميزنشيني مي‌دانند، گفت: اين نوع فرهنگ و نگاه اشتباه نيازمند بازنگري جدي است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، آيت‌الله غلامعلي نعيم‌آبادي در همايش منطقه‌اي همت مضاعف و كار مضاعف از ديدگاه متون ادبي، ديني و عرفاني كه توسط دانشگاه آزاد واحد اين شهرستان برگزار شد، ضمن تبريك هفته وحدت به بيان مطالبي درباره موضوع همت مضاعف و كار مضاعف پرداخت و در اين راستا اظهار داشت: كار به عنوان يك امر مهم و سازنده در اسلام مطرح و از همين رو احاديث و روايات متعددي در اين راستا موجود است.
وي با بيان اينكه "كار عار نيست " افزود: متاسفانه برخي از جوان‌ها كارهاي غير اداري را كار نمي‌دانند كه اين امر بايد مورد اصلاح قرار گيرد.
امام جمعه بندرعباس با بيان اينكه پرداختن به كارهاي توليدي و با بازده اقتصادي سبب توسعه و پويايي جامعه مي‌شود، ابراز داشت: بايد جوان‌ها با همت و پشتكار به شغل‌هاي مختلف در جامعه دست بزنند و از اين مطمئن باشند كه اگر ديدگاه خود را نسبت به كار تغيير دهند مطمئنا كار در جامعه وجود دارد.
وي با بيان اينكه اصطلاح "كار نيست " را بايد از فرهنگ جامعه اصلاح كرد ابراز داشت: بايد علم مقدمه عمل باشد، يعني دانشجوي رشته كشاورزي وقتي سر كلاس مشغول تحصيل است، بايد فكرش در زمين كشاورزي باشد نه پشت ميز.
نماينده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبري اضافه كرد: يك روز ما علم نداشتيم اما عمل و پشتكار داشتيم اما اكنون علم داريم و عمل نداريم.
رئيس دانشگاه آزاد واحد بندرلنگه نيز در ادامه با اشاره به اهميت كار و تلاش در پويايي جامعه، ابراز داشت: دانشگاه آزاد بندرلنگه نخستين دانشگاه بزرگ غرب استان است كه بزرگترين موسسه آموزش عالي در اين منطقه از هرمزگان نيز محسوب مي‌شود.
مهدي باقري يادآور شد: دانشگاه آزاد بندرلنگه با 159 دانشجو فعاليت خود را آغاز كرد و امروز بيش از دو هزار و 500 دانشجو در اين دانشگاه مشغول به تحصيل هستند و اين نشان دهنده حركت بزرگ و شتابان اين دانشگاه به سوي پيشرفت است.
وي با بيان اينكه بيش از 40 پرسنل اداري و 23 عضو هيئت علمي در دانشگاه آزاد بندرلنگه مشغول به فعاليت هستند، يادآور شد: اين دانشگاه مي‌تواند در آينده بيش از پيش به عنوان يك مركز تربيت نيروي انساني مختصص در غرب هرمزگان ايفاي نقش كند.
باقري در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به توسعه اين دانشگاه در بخش فيزيكي افزود: اين واحد داراي حدود 11 هزار متر مربع فضاهاي آموزشي و اداري و چهار هزار متر مربع فضاهاي رفاهي و خدماتي است.
رئيس دانشگاه آزاد واحد بندرلنگه گفت: توسعه رشته‌ها و تبديل 19 رشته به 33 رشته در دو سال اخير، توليد بيش از 40 مقاله علمي در همايش‌هاي ملي بين‌المللي منطقه‌اي و علمي پژوهشي گواه حركت رو به جلو و پيشرفت دانشگاه آزاد اسلامي واحد بندرلنگه در مسائل علمي، پژوهش محوري و علم ‌محوري است.
همايش منطقه‌اي همت مضاعف و كار مضاعف از ديدگاه متون ادبي، ديني و عرفاني و ... در شهرستان بندرلنگه با حضور نماينده ولي فقيه، مدير عامل مخابرات هرمزگان و نماينده مردم غرب هرمزگان به همت دانشگاه آزاد اسلامي واحد بندرلنگه برگزار شد.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها