عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

برگزاري نخستين جشنواره استاني شعر و داستان وحدت

برگزاري نخستين جشنواره استاني شعر و داستان وحدت
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:34 ق.ظ

در دهگلان صورت گرفت؛
برگزاري نخستين جشنواره استاني شعر و داستان وحدت

خبرگزاري فارس: نخستين جشنواره استاني شعر و داستان وحدت به مناسبت ولادت با سعادت حضرت محمد(ص) و گراميداشت ياد و خاطره ماموستا محمد انصاف‌جويي ملقب به اهون در دهگلان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، فرماندار شهرستان دهگلان در اين مراسم اظهار داشت: لازمه حفظ و تقويت وحدت بين مسلمانان، حمايت از حافظان ارزش‌هاي اسلامي است كه برگزاري اين‌گونه جشنواره‌ها در راستاي تحقق اين مهم تاثير بسزايي خواهد داشت.
علي مفاخري به اهميت برگزاري اين جشنواره در زمينه تقويت وحدت اسلامي اشاره و اضافه كرد: برگزاري جشنواره شعر و داستان دهگلان، زمينه شناسايي ظرفيت‌ها و استعدادهاي ادبي اين شهرستان را نيز فراهم مي‌كند.
وي بيان داشت: اين جشنواره به مناسبت ميلاد با سعادت پيامبر اسلام(ص) و گراميداشت هفته وحدت و در راستاي منويات مقام معظم رهبري(مدظله العالي) و اهداف و سياست‌هاي كلان نظام جمهوري اسلامي ايران برگزار شده است.
فرماندار دهگلان خاطرنشان كرد: اين جشنواره با همكاري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و انجمن ادبي شهرستان دهگلان با همكاري اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان كردستان و مشاركت بنياد ادبيات داستاني ايرانيان برگزار شده است.
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان دهگلان نيز در ادامه اين مراسم گفت: فراخوان شعر اين جشنواره از اول آبان ماه سال جاري اعلام شد و تا آخرين روز آن، 116 اثر شامل 58 اثر شعر كردي و 58 اثر شعر فارسي به دبيرخانه جشنواره ارسال شد.
حميدرضا خوشبخت با بيان اينكه اين يادواره در دو بخش شعر و همايش نويسندگان ادبيات داستاني استان برگزار شده است، اضافه كرد: در بخش شعر رقابت در بين دو حوزه مجزاي شعر فارسي و كردي با هر قالب و سبك شعري و با موضوعات وحدت مسلمانان، پيامبر اعظم(ص) و نقش انقلاب اسلامي در تحكيم وحدت ميان مسلمانان برگزار شده است.
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان دهگلان تصريح كرد: 14 اثر از 116 اشعار ارسالي به مرحله پاياني اين جشنواره راه يافت.
خوشبخت با اشاره به اهميت زبان شعر در حفظ وحدت، خاطرنشان كرد: هر اندازه بتوانيم با فرهنگ، زبان، داشته‌ها و موقعيت‌هاي خودمان آشنا شويم، وحدت و انسجام بين ملت‌ها و اقوام ايراني بيشتر مي‌شود.
وي در ادامه محوريت موضوع همايش را جايگاه ادبيات داستاني در توسعه فرهنگي استان كردستان عنوان كرد و گفت: از نويسندگاني كه مشخصات آنها در بانك اطلاعاتي نويسندگان حوزه ادبيات داستاني وجود دارد براي شركت در اين جشنواره دعوت شده است.
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان دهگلان در پايان نقش هنرمندان و شاعران در تحكيم پايه‌هاي وحدت اسلامي را موثر دانست و خواستار استمرار برگزاري اين‌گونه جشنواره‌ها شد.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها