عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ابلاغ بسته حمايتي نوسازي ناوگان فرسوده حمل و نقل جاده‌اي

ابلاغ بسته حمايتي نوسازي ناوگان فرسوده حمل و نقل جاده‌اي
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:39 ق.ظ

مديركل حمل و نقل سمنان اعلام كرد:
ابلاغ بسته حمايتي نوسازي ناوگان فرسوده حمل و نقل جاده‌اي

خبرگزاري فارس: مديركل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان سمنان اعلام كرد: براي نوسازي ناوگان فرسوده حمل و نقل جاده‌اي، بسته حمايتي خاصي تعريف و ابلاغ شده است.

داود فهندژسعدي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سمنان اظهار داشت: مراحل نهايي آماده‌سازي اين بسته در حال طي شدن است و آن دسته از رانندگاني كه قصد داشته باشند در ناوگان حمل و نقل بار يا مسافر اقدام به نوسازي كنند، از تسهيلات دولتي بهره‌مند مي‌شوند.
وي افزود: سهم تسهيلات استان سمنان به ويژه در بخش حمل و نقل بار بايد بيش از وضع كنوني افزايش يابد.
مديركل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان سمنان تصريح كرد: گرچه سمنان، استان كوچكي از نظر جمعيت محسوب مي‌شود اما از نظر وسعت بسيار بزرگ است و نوسازي ناوگان حمل و نقل بار در اين استان بايد در سرلوحه امور باشد.
فهندژسعدي ادامه داد: با در نظر گرفتن اينكه هر ناوگان حمل و نقل عمومي براي پنج نفر در كشور ايجاد شغل مي‌كند و استان سمنان نيز يكي از قطب‌هاي صنعتي و معدني كشور محسوب مي‌شود، بايد نسبت به نوسازي ناوگان حمل و نقل بار در اين استان توجه كافي داشت.
وي ميانگين عمر ناوگان حمل و نقل جاده‌اي در بخش كالا و بار را 20 سال و در بخش مسافر، 13 سال اعلام كرد.
استان سمنان با داشتن 8 هزار و 612 كيلومتر راه شامل بزرگراه، راه اصلي، راه فرعي و راه روستايي يكي از استان‌هاي پهناور كشور است.
با بهره‌برداري از طرح‌هاي سفر رهبري و دو سفر رياست جمهوري، استان سمنان يكي از مترقي‌ترين استان‌هاي كشور در حوزه راه خواهد بود.
استان سمنان پنجمين استان وسيع كشور با طول بيش از 600 كيلومتر است كه بافت اجتماعي استان در طول اين مسير شكل گرفته است.
‌مسافت بين شهرستان‌هاي بزرگ استان سمنان حداقل 100 كيلومتر بوده و در ضمن استان سمنان در مسير اصلي مسافرت‌هاي كشور قرار گرفته است.
مسافراني كه قصد تشرف به بارگاه امام رضا‌ (ع) را دارند، بايد از استان ما عبور كرده و در هنگام بازگشت نيز استان سمنان مسير اصلي اكثر مسافران است.
خستگي و خواب‌آلودگي رانندگان در جاده‌هاي استان سمنان بيشتر است.
انتهاي پيام/م20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها