عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

انديشه مهدويت پاسخگوي نياز وضعيت نابسامان بشر است

انديشه مهدويت پاسخگوي نياز وضعيت نابسامان بشر است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:40 ق.ظ

دبير موسسه انديشه انتظار:
انديشه مهدويت پاسخگوي نياز وضعيت نابسامان بشر است

خبرگزاري فارس: دبير موسسه انديشه انتظار سازمان تبليغات اسلامي گيلان گفت: انديشه مهدويت نياز و پاسخگوي خواسته‌ها در اصلاح وضعيت نابسامان زندگي بشر است.

محمد دليل‌حقي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به فعاليت موسسه مذكور در راستاي مهدويت اظهار داشت: آماده‌سازي اذهان عمومي براي ظهور موعود (عج) از طريق برگزاري كارگاه‌هاي تخصصي يكي از مهم‌ترين فعاليت‌هاي موسسه است.
وي با بيان اينكه براي آگاهي رساندن به مردم از روحانيون كارشناس ارشد در قم دعوت به عمل مي‌آيد، افزود: عدم شناخت امام عصر (عج) و راه، اهداف و جايگاه امام و همچنين وظايف ما در قبال ايشان، همان زندگي جاهلي است كه مرگ جاهلي را در پي‌دارد و در روايات بسياري نيز به آن پرداخته شده است.
دبير موسسه انديشه انتظار سازمان تبليغات اسلامي گيلان ادامه داد: انسان براي تاريكي و ظلمت خلق نشده و نبايد عمر خود را بيهوده به هدر دهد.
وي با بيان اينكه تلاش انبيا براي نوراني شدن زندگاني انسان‌ها بوده است، تصريح كرد: انسان اشرف مخلوقات و موجودي عدالت‌جو است كه بيشتر صفات نيكش از اين خصلت تاثير مي‌پذيرد.
دليل‌حقي، انسان‌هاي ظالم و ستمگر را نقطه مقابل انسان‌هاي پاك‌سرشت دانست و گفت: ميل فطري انسان براي رسيدن به كمال و وجود ظلم و ستم‌هاي فراوان در جهان موجب مي‌شوند تا انسان‌ها همواره به دنبال منجي باشند.
وي با تأكيد بر اينكه شناخت زواياي زندگي امام (عج) و شرايط ظهور براي انسان‌ها داراي اهميت بسياري است، خاطرنشان كرد: در پي تحقق اين رويداد بزرگ همواره شيطان صفتاني هستند كه براي بقاي خود و جلوگيري از وقوع يا به تاخير انداختن آن دست به هر اقدامي مي‌زنند.
دبير موسسه انديشه انتظار تبليغات اسلامي گيلان بررسي شرايط ظهور را داراي جايگاه ويژه‌اي خواند و افزود: اگر آدمي بداند كه ظهور شرايطي دارد در پي فراهم كردن آن تلاش مي‌كند.
وي با اشاره به اينكه ظهور وابسته به تحقق شرايط است، بيان داشت: بايد شرايطي فراهم كرد تا ظهور ممكن شود.
دليل‌حقي، كمك و ياري رساندن به انسان‌هاي ديگر را از جمله سنت‌هاي خداوند دانست و تصريح كرد: انسان‌هاي وارسته‌اي كه نجات نهايي مردم را در ظهور منجي مي‌دانند فعليت و مجاهدت بيشتري در زمينه‌هاي پالايش دروني و اطلاع‌رساني به عموم دارند.
وي با بيان اينكه خداوند انسان را در تعيين سرنوشت خود و جامعه داراي تأثير مي‌داند، اضافه كرد: خداوند از انسان مي‌خواهد تا براي اصلاح جامعه‌اش گام بردارد.
دبير موسسه انديشه انتظار تبليغات اسلامي گيلان، امام مهدي (عج) را رهبر آخرين انقلاب و منجي بشريت و متصل به سرچشمه وحي و مسلط بر تمام آموزه‌هاي قرآن معرفي كرد.
وي افزود: امام (عج) نزديك به يك هزار و 200 سال از عمر با بركت خود را بين مردم گذرانده و ملت‌ها، دولت‌ها، حركت‌ها و قيام‌هاي مختلف را به نظاره نشسته است.
دليل‌حقي، انديشه مهدويت را پاسخگوي خواسته‌ها و نيازهاي ديرين انسان‌ها در اصلاح وضعيت نابسامان زندگي بشر دانست.
انتهاي پيام/خ10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها