عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

فرهنگ غني ايراني با ورزش زورخانه‌اي به جهان صادر شده است

فرهنگ غني ايراني با ورزش زورخانه‌اي به جهان صادر شده است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:40 ق.ظ

رئيس فدراسيون جهاني پهلواني و زورخانه‌اي:
فرهنگ غني ايراني با ورزش زورخانه‌اي به جهان صادر شده است

خبرگزاري فارس: رئيس فدراسيون جهاني پهلواني و زورخانه‌اي گفت: فرهنگ غني ايران را در قالب ورزش پهلواني و زورخانه‌اي به جهان صادر كرده‌ايم.

محسن مهرعلي‌زاده در حاشيه برگزاري سومين جشنواره مرشدان برتر ايران زمين در گفت‌وگوي اختصاصي با خبرنگار فارس در يزد اظهار داشت: ورزش پهلواني و زورخانه‌اي با نام ايران عجين شده است و اكنون توانسته‌ايم اين ورزش غني و اصيل را در 52 كشور بنيانگذاري كنيم كه از اين تعداد 35 كشور ورزش پهلواني را در فدراسيون ملي خود به ثبت رسانده‌اند.
وي خاطرنشان كرد: توانسته‌ايم مانند كشورهاي ژاپن، كره و چين كه زماني‌ در قالب ورزش‌هاي رزمي، فرهنگ خود را به ساير كشورها معرفي كردند، فرهنگ غني ايراني و زبان فاخر فارسي را در قالب ورزش پهلواني و زورخانه‌اي به جهانيان معرفي كنيم و امروز كلمات «رخصت» و «مرشد» با گويش ورزشكاران سراسر دنيا عجين شده است.
رئيس فدراسيون جهاني پهلواني و زورخانه‌اي با اشاره به برگزاري مسابقات جهاني اين رشته ورزشي بيان داشت: تاكنون دو دوره مسابقات قاره‌اي در قاره اروپا و آسيا برگزار شده است و به زودي سومين دوره مسابقات آسيايي در يكي دو ماه آينده در هند برگزار مي‌شود.
مهرعلي‌زاده اظهار اميدواري كرد: با ورود ورزش زورخانه‌اي و پهلواني به رقابت‌هاي المپيك، اين ورزش كه از عميق‌ترين فرهنگ‌هاي تمدن ايران اسلامي است، بيشتر از گذشته به همه مردم جهان و ورزشكاران سراسر دنيا شناسانده شود.
رئيس اسبق سازمان تربيت ‌بدني كشور‌ مرشدان را محوري‌ترين و شاخص‌ترين شخصيت ورزش باستاني دانست و با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در مورد مرشدان اظهار داشت: در حقيقت طبق فرمايش رهبر فرزانه انقلاب، مرشد يك ارشاد‌كننده است و تنها فردي نيست كه ضربي بزند و در گود زورخانه به هواي دست او ساير ورزشكاران پا عوض كنند بلكه مرشد يك الگو و يك جوانمرد مومن و با اخلاص است.
وي اظهار اميدواري كرد: با تلاش و اقدامات شايسته مسئولان ورزش كشور و فدراسيون پهلواني و زورخانه‌اي به خواسته‌ها و نيازهاي معنوي و مادي مرشدان كه حق تاريخي بزرگي بر ورزش ملي كشور دارند، توجه و رسيدگي كامل شود.
سومين جشنواره مرشدان برتر ايران زمين با عنوان «آواها و نواهاي ايراني» يادواره استاد مرشد مرادي به همت هيئت پهلواني و زورخانه‌‌اي استان يزد به ميزباني اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان در يزد برگزار شد و 35 مرشد برتر كشور به مدت دو روز با يكديگر به رقابت پرداختند.
انتهاي پيام/ج20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها