عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فرهنگ غني ايراني با ورزش زورخانه‌اي به جهان صادر شده است

فرهنگ غني ايراني با ورزش زورخانه‌اي به جهان صادر شده است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:40 ق.ظ

رئيس فدراسيون جهاني پهلواني و زورخانه‌اي:
فرهنگ غني ايراني با ورزش زورخانه‌اي به جهان صادر شده است

خبرگزاري فارس: رئيس فدراسيون جهاني پهلواني و زورخانه‌اي گفت: فرهنگ غني ايران را در قالب ورزش پهلواني و زورخانه‌اي به جهان صادر كرده‌ايم.

محسن مهرعلي‌زاده در حاشيه برگزاري سومين جشنواره مرشدان برتر ايران زمين در گفت‌وگوي اختصاصي با خبرنگار فارس در يزد اظهار داشت: ورزش پهلواني و زورخانه‌اي با نام ايران عجين شده است و اكنون توانسته‌ايم اين ورزش غني و اصيل را در 52 كشور بنيانگذاري كنيم كه از اين تعداد 35 كشور ورزش پهلواني را در فدراسيون ملي خود به ثبت رسانده‌اند.
وي خاطرنشان كرد: توانسته‌ايم مانند كشورهاي ژاپن، كره و چين كه زماني‌ در قالب ورزش‌هاي رزمي، فرهنگ خود را به ساير كشورها معرفي كردند، فرهنگ غني ايراني و زبان فاخر فارسي را در قالب ورزش پهلواني و زورخانه‌اي به جهانيان معرفي كنيم و امروز كلمات «رخصت» و «مرشد» با گويش ورزشكاران سراسر دنيا عجين شده است.
رئيس فدراسيون جهاني پهلواني و زورخانه‌اي با اشاره به برگزاري مسابقات جهاني اين رشته ورزشي بيان داشت: تاكنون دو دوره مسابقات قاره‌اي در قاره اروپا و آسيا برگزار شده است و به زودي سومين دوره مسابقات آسيايي در يكي دو ماه آينده در هند برگزار مي‌شود.
مهرعلي‌زاده اظهار اميدواري كرد: با ورود ورزش زورخانه‌اي و پهلواني به رقابت‌هاي المپيك، اين ورزش كه از عميق‌ترين فرهنگ‌هاي تمدن ايران اسلامي است، بيشتر از گذشته به همه مردم جهان و ورزشكاران سراسر دنيا شناسانده شود.
رئيس اسبق سازمان تربيت ‌بدني كشور‌ مرشدان را محوري‌ترين و شاخص‌ترين شخصيت ورزش باستاني دانست و با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در مورد مرشدان اظهار داشت: در حقيقت طبق فرمايش رهبر فرزانه انقلاب، مرشد يك ارشاد‌كننده است و تنها فردي نيست كه ضربي بزند و در گود زورخانه به هواي دست او ساير ورزشكاران پا عوض كنند بلكه مرشد يك الگو و يك جوانمرد مومن و با اخلاص است.
وي اظهار اميدواري كرد: با تلاش و اقدامات شايسته مسئولان ورزش كشور و فدراسيون پهلواني و زورخانه‌اي به خواسته‌ها و نيازهاي معنوي و مادي مرشدان كه حق تاريخي بزرگي بر ورزش ملي كشور دارند، توجه و رسيدگي كامل شود.
سومين جشنواره مرشدان برتر ايران زمين با عنوان «آواها و نواهاي ايراني» يادواره استاد مرشد مرادي به همت هيئت پهلواني و زورخانه‌‌اي استان يزد به ميزباني اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان در يزد برگزار شد و 35 مرشد برتر كشور به مدت دو روز با يكديگر به رقابت پرداختند.
انتهاي پيام/ج20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها