عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

62 چشمه آب‌معدني براي سرمايه‌گذاري توجيه اقتصادي دارد

62 چشمه آب‌معدني براي سرمايه‌گذاري توجيه اقتصادي دارد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:41 ق.ظ

در اردبيل؛
62 چشمه آب‌معدني براي سرمايه‌گذاري توجيه اقتصادي دارد

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت آب منطقه‌اي استان اردبيل گفت: از 110 دهنه آب گرم و سرد در استان اردبيل 62 دهنه آن براي سرمايه‌گذاري بخش خصوصي توجيه اقتصادي دارد.

علي حيدري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبيل اظهار داشت: طرح‌ها و عمليات ساماندهي اين آبگرم‌ها از طرف شركت براي ارائه به سرمايه‌گذار آماده شده، ولي تا كنون در محدوده اندك موفق به جذب سرمايه‌گذار و ورود بخش خصوصي براي ساماندهي آبهاي معدني استان شديم.
وي افزود در سال‌هاي اخير با طرح موضوع خصوصي‌سازي و اجراي اصل 44 قانون اساسي مقرر شد سرمايه‌گذاران در اين حوزه ورود پيدا كنند به طوري كه هفت چشمه آبگرم در سال جاري براي ورود بخش خصوصي و سرمايه‌گذاري آماده واگذاري و مناقصه است.
مديرعامل آب منطقه‌اي اردبيل گفت: استان اردبيل به عنوان استان چشمه‌هاي بهشتي بيش از 110 دهنه آب گرم و سرد دارد كه 75 دهنه آن آب معدني سرد و 35 مورد آب معدني گرم است.
وي در ادامه به تامين آب شرب اهالي گرمي و احداث تصفيه‌خانه در اين شهر اشاره كرد و اظهار داشت: در گذشته آب شرب اين شهر از سد گيلارلو تامين مي‌شد ولي به بركت نظام اسلام و خدمات دولت نهم و دهم اعتبار لازم براي احداث تصفيه‌خانه مدرن براي اين شهرستان در نظر گرفته شد.
حيدري خاطرنشان كرد: با احداث اين تصفيه‌خانه مردم گرمي همچون شهرهاي همجوار خود بيله‌سوار و پارس‌‌آباد از آب شرب سالم و بهداشتي بهره‌مند شده‌اند.
مديرعامل آب منطقه‌اي اردبيل افزود: هم اكنون آب سد گيلارلو براي مصارف كشاورزي اختصاص يافته تا توسعه اين بخش را نيز شاهد باشيم.
وي تصريح كرد: در اهداف اوليه اين طرح توسعه‌اي 2 ميليون متر مكعب آب از اين سد براي مصارف كشاورزي و اجراي طرح‌هاي بخش زراعت و باغداري در نظر گرفته شده است.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها