عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رهبران ايران بنيانگذار نهضت فرهنگي و علمي در جهان هستند

رهبران ايران بنيانگذار نهضت فرهنگي و علمي در جهان هستند
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:42 ق.ظ

نماينده ولي فقيه در دانشگاه علوم پزشكي بابل:
رهبران ايران بنيانگذار نهضت فرهنگي و علمي در جهان هستند

خبرگزاري فارس: نماينده ولي فقيه در دانشگاه علوم پزشكي بابل گفت: افتخار ما اين است كه رهبران ايران بنيانگذار نهضت فرهنگي و علمي در جهان هستند.

به گزارش خبرگزاري فارس از بابل ، حجت‌الاسلام عباس نيكزاد پيش از ظهر امروز در مراسم افتتاحيه مركز جراحي قلب آنژيوگرافي بيمارستان آيت الله روحاني بابل اظهار داشت: پيامبر ما زماني ظهور كرد كه خبري از ارزش‌ها، توحيد و خداباوري نبود.
وي افزود: پيامبر(ص) در شرايطي بنيانگذار بزرگ‌ترين تمدن بشري بود كه مردم فرهنگ قرون وستايي داشتند همچنان كه امام صادق (ع) نيز نهضت بزرگ علمي پايه‌گذاري كرد و در فضاي خفقان آن روز 4 هزار شاگرد دين، تحويل جامعه اسلام داد و در آن شرايط سخت شاگرد پروري و نيرو پروري را پرورش دا‌د.
نيكزاد بيان داشت: اين در حالي است كه امامان و بزرگان ما در كوتاه‌ترين فرصت بزرگ‌ترين نهضت را رقم زدند چنانچه علي (ع) طي پنج سال 11هزار كلمات قصار را به رشته تحرير درآورد.
وي تصريح كرد: امام رضا (ع) نيز نهضت فرهنگي و علمي راه‌اندازي كرد كه بزرگ‌ترين تمدن بشري را به وجود آورد و در نيمي از جهان آن دوره جهان گستر شد.
نيكزاد با اشاره به رمز پيروزي پيامبر(ص)افزود: آنچه باعث پيروزي پيامبر شد و اين همه جذبه به دنبال داشت شخصيت ارزشي خود پيامبر اكرم (ص) بود.
وي بيان داشت: وسعت انقلاب اسلامي در منطقه به بركت نهضت پيامبر است كه داراي ويژگي خاص شخصيتي از جمله داشتن اخلاق نيكو، مدارا با مردم و مردم داري، عقلانيت و قدرت تدبير بود.
وي تصريح كرد: پيامبر با اين ايدئولوژي و جهان بيني كه به بشر ارائه داد برابري، مبارزه با نژادپرستي و قبيله‌اي و جهان‌بيني فارغ از خرافات را گسترش داد و دعوت به اخلاق كرد كه اين رمز جذابيت دين اسلام بود.
نيكزاد بيان داشت: انقلاب منطقه به بركت انقلاب ايران شكل گرفت و انقلاب ما نيز به بركت انقلاب پيامبر شكل گرفت و نهضت بيداري امروز جهان معرفي و شناخت تشيع و اسلام است و اين شناخت سبب شده تا اسلام و تشيع از انزوا خارج شود.
نماينده ولي فقيه در دانشگاه علوم پزشكي بابل تصريح كرد: قدرت انقلاب امروز در منطقه نشان داد كه اسلام و تشيع قدرت برپايي انقلاب عظيم در منطقه را دارند و مي‌توانند چندين كشور را مديريت كنند.
وي در پايان افزود: ما قادريم انقلاب و ارزش‌هاي اسلام را به جهان صادر كنيم و امروز ايران خاستگاه صدور اسلام شده است و ايران ام‌القري جهان اسلام ناميده مي‌شود.
انتهاي پيام/خ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها