عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ارتقاي دانش كشاورزي رويكرد اصلي نظام مهندسي كشاورزي است

ارتقاي دانش كشاورزي رويكرد اصلي نظام مهندسي كشاورزي است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:43 ق.ظ

نماينده نظام مهندسي كشاورزي در ابركوه:
ارتقاي دانش كشاورزي رويكرد اصلي نظام مهندسي كشاورزي است

خبرگزاري فارس: نماينده نظام مهندسي كشاورزي در ابركوه، تلاش براي ارتقاي دانش كشاورزي را رويكرد اصلي نظام مهندسي كشاورزي دانست.

مهرداد اميدسالاري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ابركوه، هدف از ايجاد سازمان نظام مهندسي كشاورزي را ايجاد تشكلي تخصصي و صنفي در راستاي رشد و تعالي بخش كشاورزي عنوان كرد.
وي كه به تازگي در شهرستان ابركوه آغاز به كار كرده است، در مورد تأسيس اين تشكل اظهار داشت: بخش كشاورزي با همه گستره عمل خود و نقش مؤثر در ايجاد ارزش افزوده، توليد ناخالص ملي، ايجاد اشتغال و تأمين غذاي جامعه، فاقد تشكل تخصصي صنفي متناسب با خود بوده است و كارشناسان اين بخش كه بيشترين جمعيت را در بين كارشناسان ساير بخش‌ها دارند، در طول ساليان متمادي گذشته به دلايل مختلف نتوانسته بودند از يك تشكل تخصصي و صنفي براي رشد و تعالي بخش كشاورزي و منابع طبيعي و احقاق حقوق خود بهره بگيرند.
اميدسالاري‌ سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي را بزرگ‌ترين و جامع‌ترين تشكل تخصصي در بخش كشاورزي و منابع طبيعي دانست.
وي اين سازمان را سازماني مستقل و غيردولتي خواند كه از كارشناسان دانشگاهي و اجرايي، اعم از دولتي و غيردولتي و بر اساس قانون مصوب مجلس شوراي اسلامي تشكيل شده است.
اميدسالاري خاطرنشان كرد: تلاش در راستاي ارتقاي سطح دانش كشاورزي، گسترش فناوري جديد، حفظ و پايداري محيط زيست و منابع پايه تجديد شونده و افزايش كمي و كيفي توليدات كشاورزي از جمله اهداف تدوين شده اين سازمان است.
وي بيان داشت: وظايف متعددي بر عهده اين سازمان قرار داده شده است كه نظارت بر حسن اجراي وظايف فني و حرفه‌اي اعضاي سازمان، حمايت از حقوق اشخاص حقيقي و حقوقي كه از خدمات آنها برخوردار مي‌شوند و تلاش براي ارتقاي اخلاق حرفه‌اي از جمله آنها به شمار مي‌رود.
اميدسالاري افزود: تلاش براي حسن اجراي مقررات و قوانين مربوط به امور كشاورزي، ايجاد هماهنگي و همكاري با دستگاه‌هاي مرتبط با كشاورزي و حمايت از تشكل‌هاي صنفي و توليدي نيز از ديگر برنامه‌هاي اين سازمان است كه در ابركوه نيز اين برنامه‌ها دنبال مي‌شود.
وي همچنين تلاش براي ارتقاي توانمندي‌هاي حرفه‌اي اعضا و كمك به ساماندهي اشتغال مهندسان كشاورزي و منابع طبيعي را نيز از ديگر وظايف نظام مهندسي كشاورزي برشمرد و افزود: در شهرستان ابركوه نيز برنامه‌ريزي‌هايي براي تحقق اين اهداف صورت گرفته است.
اميدسالاري هدف از ايجاد سازمان نظام مهندسي كشاورزي را فراهم آوردن زمينه و بستر ارتقاي توانمندي‌هاي حرفه‌اي به منظور ساماندهي اشتغال مهندسان كشاورزي و منابع طبيعي اعلام كرد.
وي همچنين شناسايي فرصت‌هاي شغلي و تلاش براي تخصيص آن به دانش آموختگان بخش كشاورزي را نيز از ديگر دستاوردهاي ايجاد اين سازمان برشمرد و اظهار داشت: اين امر علاوه بر ارتقاي توانمندي‌هاي حرفه‌اي و روزآمد شدن دانش فني مهندسان كشاورزي و منابع طبيعي، تداوم ساماندهي دانش‌آموختگان رشته‌هاي كشاورزي و منابع طبيعي و رشته‌هاي مرتبط را نيز به دنبال دارد.
اميدسالاري با بيان اينكه سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي استان يزد يكي از فعال‌ترين سازمان‌ها در كشور است، اظهار اميدواري كرد: نمايندگي ابركوه نيز بتواند ضمن زمينه‌سازي براي واگذاري امور تصدي‌گري دولت به دانش‌ آموختگان بخش كشاورزي، به افزايش بهره‌وري عوامل، منابع و نهادهاي توليد در بخش كشاورزي اين شهرستان ياري برساند.
انتهاي پيام/ج10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها