عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ورزش زورخانه‌اي بهانه‌اي براي آموزش مروت و درس زندگي است

ورزش زورخانه‌اي بهانه‌اي براي آموزش مروت و درس زندگي است
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:44 ق.ظ

رئيس هيئت پهلواني و زورخانه‌اي استان يزد:
ورزش زورخانه‌اي بهانه‌اي براي آموزش مروت و درس زندگي است

خبرگزاري فارس: رئيس هيئت پهلواني و زورخانه‌اي استان يزد، ورزش زورخانه‌اي و پهلواني را بهانه‌اي براي آموزش ايمان، مروت و درس زندگي دانست.

محمدحسين ارزانش امروز در حاشيه برگزاري جشنواره مرشدان برتر كشور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در يزد اظهار داشت: زورخانه محل گردهمايي نيك‌مردان و پاك‌مردان روزگار و اهل فتوت و مروت است.
وي افزود: زورخانه از ديرباز تاكنون بخشي از بافت شهري ايران زمين بوده است كه در حلقه به هم فشرده خانه‌ها همچون نگيني خودنمايي مي‌كند.
ارزانش ادامه داد: ورزش باستاني نه فقط يك ورزش بلكه تجلي عشق، ايمان و ارادت ايرانيان مومني است كه كمر همت و غيرت به حفظ جان، مال و ناموس ديگران بسته و چشم ارادت به دست عنايت مولاي پهلوانان، حضرت علي (ع) داشته‌اند.
رئيس هيئت پهلواني و زورخانه‌اي استان يزد بيان داشت: زورخانه و ورزش باستاني بهانه‌اي براي آموزش ايمان، مروت و درس زندگي است و حركات ورزشي اصطلاحات رايج و ادبيات ويژه اين ورزش و نغمه‌ها و آواهاي پهلواني همه و همه براي تربيت انسان و پرورش روح پهلواني، جوانمردي و عشق به اولياي الهي بوده و خواهد بود.
وي توفيق ميزباني سومين جشنواره مرشدان برتر ايران زمين به اين استان را عنايتي الهي دانست و عنوان كرد: اين محفل محلي براي يادآوري غيرت مردان بلند همت و پهلوانان مومني همچون مرحوم استاد مرشد مرادي است.
ارزانش با اشاره به برگزاري جشنواره نواها و نغمه‌هاي ايراني و رقابت مرشدان برتر كشور در اين جشنواره به ميزباني يزد با بيان اينكه در اين جشنواره ورزشكاران و مرشدان يزدي به شايستگي با ساير ورزشكاران و مرشدان به رقابت پرداخته‌اند، خاطرنشان كرد: در سومين جشنواره مرشدان برتر ايران زمين استان يزد موفق به كسب يك «سردم زرين» و سه ديپلم افتخار شد.
مشاور استاندار يزد در امور ورزشي با اعلام اسامي برگزيدگان سومين جشنواره مرشدان برتر ايران زمين عنوان كرد: تقدير ويژه از مرشد عليرضا حجتي از استان يزد براي زنده نگه داشتن سبك حماسه‌خواني مرحوم استاد مرشد محمد مرادي به عنوان الگوي موسيقي اصيل ايراني معرفي شد و در بخش گروهي جشنواره «سردم زرين» به سيد علي سجادي، عباس نارنجي ثاني، سيدمجيد نقيب‌زاده و عباس دروكي از سبزوار اختصاص يافت.
وي افزود: در بخش دو نفري جشنواره «سردم زرين» به مهدي تمولي و مجيد خليلي از استان البرز و «سردم سيمين» به اصغر و امير كمالي از ايلام تعلق گرفت.
ارزانش يادآور شد: در بخش ضرب‌نوازي مقطع سني 40 تا 60 سال نيز ديپلم افتخار به سيدعلي سجادي از سبزوار و سردم سيمين به علي‌اصغر كمالي از ايلام و سردم زرين به فريبرز نوروزي از سنندج و كارگر از بجنورد اختصاص يافت.
وي همچنين عنوان كرد: در بخش ضرب‌نوازي مقطع سني 20 تا 40 سال ديپلم افتخار به محسن بحريان، اسدالله خواجه‌وندي از شهرري، محمدتقي سعادت‌پور از ساوه، امير كمالي از ايلام، مهدي يداللهي از همدان اختصاص يافت.
ارزانش يادآور شد: در بخش مركب‌خواني نيز سردم زرين به مهدي تمولي از تهران، سردم سيمين به سيروان نوروزي و سيدعلي سجادي از سبزوار و ديپلم افتخار به علي‌اكبر رمضاني از يزد اختصاص يافت.
وي عنوان كرد: در بخش حماسه‌خواني مقطع سني 20 تا 40 سال ديپلم افتخار به مهدي تمولي از تهران، جابر شعبان‌زاده از يزد، ابراهيم مشكي‌دان از مشهد، عباس نارنجي ثاني از سبزوار، سيدمجيد نقيب‌زاده از سبزوار و داود كماليان از يزد اختصاص يافت و سردم سيمين به امير كمالي از ايلام، سردم زرين به محسن بحريان اختصاص يافت.
ارزانش ادامه داد: در بخش حماسه‌خواني مقطع سني 40 تا 60 سال نيز سردم زرين از آن مجيد سليماني‌راد از يزد شد.
وي خاطرنشان كرد: در بخش آواها و گويش‌هاي محلي مقطع سني 40 تا 60 سال ديپلم افتخار به اسلام اميدي از مراغه، عباس جولايي از اراك، بهروز جهاني از كرمانشاه، علي‌اصغر كمالي از ايلام و علي ناري و سردم سيمين به فريبرز نوروزي از سنندج اختصاص يافت.
ارزانش عنوان كرد: در همين بخش و در مقطع سني 20 تا 40 سال ديپلم افتخار به جهان‌شاه تيشه‌كني از كرمانشاه، امير كمالي از ايلام و سردم سيمين به سيروان نوروزي از سنندج و محسن بحريان تعلق گرفت.
وي همچنين بيان داشت: مرشد برتر در مقطع سني 40 تا 60 سال نيز فريبرز نوروزي از سنندج و 20 تا 40 سال نيز سيروان نوروزي از سنندج شناخته شدند.
سومين جشنواره مرشدان برتر ايران زمين با عنوان «آواها و نواهاي ايراني» يادواره استاد مرشد مرادي به همت هيئت پهلواني و زورخانه‌‌اي استان يزد به ميزباني اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان در يزد برگزار شد و 35 مرشد برتر كشور به مدت دو روز با يكديگر به رقابت پرداختند.
انتهاي پيام/م10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها