عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مانور عملياتي تانكر سوخت غيرمشتعل اجرايي شد

مانور عملياتي تانكر سوخت غيرمشتعل اجرايي شد
سه شنبه 3 اسفند 1389  01:45 ق.ظ

در بندر نوشهر؛
مانور عملياتي تانكر سوخت غيرمشتعل اجرايي شد

خبرگزاري فارس: مانور عملياتي تانكر سوخت غيرمشتعل همراه با نشت مايعات قابل اشتعال در بندر نوشهر اجرايي شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از نوشهر، مانور عملياتي تانكر سوخت غير مشتعل همراه با نشت مايعات قابل اشتعال با حضور كارشناسان سازمان بنادر و دريانوردي در اداره كل بنادر و دريانوردي مازندران در بندر نوشهر اجرايي شد.
ماموران آتش‌نشاني ستاد مقابله با بحران اداره كل بنادر و دريانوردي در اين مانور اطفاي حريق و برنامه‌هاي از پيش تعيين شده را اجرايي كردند.
رئيس اداره آتش نشاني بندر نوشهر بعد از اجراي اين مانور در جمع خبرنگاران درباره چگونگي اجراي آن گفت: با توجه به موضعيت تانكر سوخت، آتش‌سوزي، تانكر حامل سوخت، موقعيت نشت مايع و وضعيت تانكر سوخت اطفاي حريق با استفاده از فوم AFFF نازل كف‌ساز M4، كولينگ مناسب با استفاده از نازل‌هاي آبده با دبي 500 ليتر در دقيقه، تامين آب خودروي درگير عمليات (تانكر آبرسان ـ شيرهاي هيدرانت) استفاده از كاميون حامل شن و ماسه، ايجاد حوضچه در فاصله حدود 30 متري در مسير شيب جاده يا محل حادثه، استفاده از پمپ كف‌كش (ضد جرقه) براي جابه‌جايي و انتقال مايعات قابل اشتعال از حوضچه، استفاده از مخزن خالي يا ظروف پلاستيكي براي جابه‌جايي مايعات قابل اشتعال، استفاده از جرثقيل با رعايت نكات ايمني و تجهيزات فردي در صورت واژگوني تانكر مايعات قابل اشتعال، استفاده از خودروي پودرپاش، استفاده از خودرو كف رسان(فوماتيك) و استفاده از خودرو آمبولانس انجام شد.
عليرضا قدرتي اظهار داشت: اين مانور براي ارتقاي دانش فني، مهارت و توان عملياتي پرسنل ايستگاه‌هاي آتش ‌شاني و ايجاد هماهنگي ميان كليه واحدهاي عملياتي بندر تحت عنوان مديريت شرايط اضطراري در حوادث و آتش‌سوزي تانكرهاي حاوي مشتقات نفتي صورت گرفت.
وي ادامه داد: سازمان بنادر و دريانوردي كشور و اداره كل بنادر و دريانوردي مازندران و بندر نوشهر براي بالا بردن ضريب اطمينان و حفاظت كالاهاي وارد شده به بندر براي ترانزيت سعي كرده است با اجراي مانورهاي متنوع و همچنين تجهيز ستادهاي بحران در اين راستا گام بردارد.
فرمانده صحنه در حريق خشكي اداره كل بنادر و دريانوردي مازندران همچنين تصريح كرد: افزايش توان علمي و عملياتي پرسنل آتش نشاني و ستاد بحران بنادر سطح كشور با آموزش‌هاي دوره‌اي در داخل و خارج از كشور از برنامه‌هاي سازمان و بنادر و دريانوردي است كه به صورت مداوم اجرايي مي‌شود.
وي بيان داشت: تمام تلاش پرسنل اين ستاد براي حفاظت از كالاهاي مشتريان بنادر بوده و در اين راه تمام سعي ما براي پيشگيري از لطمات و خسارات احتمالي است.
قدرتي در بخش ديگري از سخنان خود به عملكرد اداره آتش نشاني و خدمات ايمني اداره كل بنادر و دريانوردي مازندران در بندر نوشهر اشاره داشت و خاطرنشان كرد: در سال 72 اين اداره 17 نيرو با ميانگين سني 47 سال دارا بود، اما امروز 50 نيروي جوان با ميانگين سني 27 سال دارد و اين نيروها از زبده‌ترين نيروهاي آتش‌نشاني بنادر كشور به حساب مي‌آيند، به گونه‌اي كه در مسابقات ورزشي مختلف رتبه‌هاي برتر كشور را از آن خود كرده‌اند.
انتهاي پيام/م20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها